Pořizujete si vlastní bydlení? Nechte si provést inspekci nemovitosti!

Rozhodli jste se, že už je načase pořídit pro svou rodinu vlastní bydlení a vybíráte tu nejvhodnější nemovitost? Vybrat správně není lehký úkol, nejprve lokalita, každý má svou konkrétní představu, pak dům či byt jako takový. Dispoziční řešení ne vždy odpovídá požadavkům na pohodlné rodinné bydlení, a tak rodiny často hledají i dlouhé měsíce než narazí na ten pravý objekt. Na první pohled se vše jeví perfektně, ale pokud nejste zrovna znalci v oboru stavebním, pak byste snadno mohli naletět. Nelze spoléhat na poctivost každého prodejce, někdy ani on sám nemusí vědět o skrytých vadách domu či bytu, které se mohou projevit až časem. A co to znamená pro vás? Obvykle další nemalé náklady na jejich odstranění a spoustu starostí a zklamání. Jak všemu tomu předejít? Stačí ke koupi přivolat inspektora nemovitosti.

Jak vše probíhá

Inspektor nemovitosti prověří podrobně vámi vybranou nemovitost, zaměřuje na více než 100 vad, a dokonce i rizik vad budoucích z hlediska statiky, úniků tepla, správné izolace proti vodě, požární bezpečnosti, ale také ověří zdravotní nezávadnost budov a zkontroluje i povrchy podlah a stěn a další technické obory.

Na základě provedené inspekce nemovitosti tak dokážete snáze vyhodnotit skutečný stav domu či bytu a k prodejní ceně budete schopni rovnou připočítat i náklady na odstranění případných nedostatků. Nekoupíte tak nádherný byt, který se záhy stane pouhou černou dírou na peníze a vámi vysněný domov tak bude v nedohlednu. Tyto situace se běžně dějí, jak potvrzuje inspektor nemovitost pro oblast Hradec Králové, Náchod a okolí, Ing. Vladimír Sháněl.

Zodpovědný přístup

Je dobré si uvědomit, že investice do bydlení bývá nezřídka rozhodnutí na většinu života, tedy minimálně stran jeho financování. Zejména pro mladé rodiny se jedná o vysokou finanční zátěž, a proto je zodpovědný přístup již při pořizování nemovitosti. V některých případech může být nemovitost po odhalení skrytých vad doslova neobyvatelná, a teprve tedy nastanou ty skutečné komplikace. Hypotéku je nutné platit dál a bydlet není kde, i takové scénáře mohou nastat, i když si to většin z nás nepřipouští.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment