Nakupte si oblíbené filmy

Na filmy se díváme už od dětství a prochází s námi celý náš život. S rostoucím věkem se mění oblíbené žánry, i když každý se občas rád podívá i v dospělosti na nějakou tu pohádku. Sledování filmů je úžasné. Dokáže v člověku vyvolat nejrůznější pocity a emoce. Zklidní, rozesměje, vystraší, rozpláče, nasadí brouka do hlavy nebo vás něco přiučí. Především jde o druh relaxace, odpoutání mysli od reálného světa. U filmu dokáže člověk tak zvaně vypnout, nemuset nad ničím přemýšlet, vypustit stres z práce či školy.

Na co se díváme nejčastěji

Nejoblíbenějším žánrem jsou bezesporu komedie. Není divu. Člověk se uvolní, zasměje a občas zjistí, že se vlastně směje sám sobě. V klasických komediích a sitcomech jsou vystihovány situace z běžného života nás všech a není potom těžké se alespoň zčásti ztotožnit s hlavními postavami a prožívat tak celý film o to intenzivněji. Oproti tomu horory v člověku vyvolají pocit strachu a napětí. Bohužel jsou ale způsoby, jak tyto pocity vyvolat, poněkud omezené, a tak lze často již při sledování předpokládat co se stane, jak se děj bude nejspíš vyvíjet, případně odhadnete, kdo je vrah. Většinou si jste naprosto jisti, kdo je vrah, ale ke konci filmu nastane zvrat a jste překvapeni, mnohdy až zaskočeni, že jste se zmýlili.

Při sledování filmů se můžete zabavit i jinak. Slyšeli jste někdy o chybách ve filmu? Mohou být chronologické, typologické, předmět může ležet na jiném místě než v předchozím záběru, můžete vidět odraz kamery v zrcadle či okně nebo mikrofon na teleskopické tyči, který zasahuje do obrazu. Pokud jste váš oblíbený film viděli již víckrát, zkuste se pro zábavu jednou zaměřit na chyby a uvidíte, že se pobavíte úplně jinak. Pokud vám ve vaší filmotéce schází vaše oblíbené filmy, neváhejte a navštivte internetový obchod FilmnaDVD.cz a objednejte si z pohodlí vašeho domova filmy na DVD či DVD.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment