Zvlhčovač vzduchu – kvalitní bydlení

Na kvalitě vzduchu záleží – díky zvlhčovači vzduchu

Kvalita bydlení si říká o dokonale nastavenou vlhkost vzduchu. Příliš nízké hodnoty vyvolávají zdravotní problémy a opak není také zrovna ideálem – odstartovává tvorbu plísní.

Zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovač vzduchu

Jděte svému zdraví naproti

Experti tvrdí, že vlhkost vzduchu by se v letních měsích měla pohybovat od 40-55 % a v zimním měsících od 45-60 %. Ale neexistuje žádné všeobecné doporučení, protože vše závisí na významu místnosti. V koupelně budou hodnoty úplně odlišné než například v ložnici.  Závady odhalíte pozorováním – rosení oken,tvorba plísní a opakem pak suchý vzduch. Ten může způsobovat dráždění sliznice, pálení očí či škrábání v krku. V tomto případě je skvělým řešením zvlhčovač vzduchu. Existují tři základní druhy. Tím nejvíce užívaným je zvlhčovač parní. Patří mezi nejstarší technologie. Funguje na základě odpařování vody pomocí topného tělesa. Druhými jsou ultrazvukové, vzlhčují vzduch pomocí vibrujícího ultrazvukového oscilátoru a tím z vody vytváří mikrokapičky. Patří mezi nejoblíbenější mezi zákazníky, neboť jsou nízkoenergetické. Zvlhčovače se studeným odparem jsou těmi posledními ze základních. K odparu dochází tak, že ve zvlhčovači jsou umístěny filtrační kazety nebo disky, na kterých ulpívá voda z nádržky – ta je pomocí ventilátoru rozháněna do ovzduší.

O Váš styl a zdravý domov se postará firma Stylies. Ta je přesně tím, čemu se říká trefa do černého. Stylies totiž patří společnosti Coplax známé na světových trzích pro svou kvalitu svých výrobků zejména po stránce designu a funkčnosti. Značka využívá prověřené technologie. U jejich produktů se dozvíte jméno designéra. Kvalitu zvlhčovačů vzduchu Stylies garantuje portál ProAlergiky.cz – největší on-line specialista na alergie, astma a atopický ekzém v České republice a na Slovenska.

Proč zvlhčovat vzduch? Pomocí zvlhčovače vzduchu

Pro lidské tělo je optimální vlhkost vzduchu nesmírně důležitá, protože podporuje jeho správnou funkci a imunitní systém. Správná vlhkost vzduchu je také velmi důležitá pro osoby trpící ekzémy a pacienty s lupenkou, neboť jejich vysušená pokožka potíže zhoršuje. Stárnutí pokožky jde i zpomalit – a to právě pomocí zvlhčovače vzduchu. Pleť poté netrpí dehydratací.

Optimální vlhkost vzduchu je velmi důležitá také pro domácí mazlíčky a pokojové rostliny.  Nedostatečná vlhkost má negativní vliv na dřevěný nábytek, podlahy, umělecká díla a hudební nástroje.

Investicí do zvlhčovače vzduchu prospějete svým zvířecím kamarádům, pokojovým rostlinám a vybavení interiéru. Vyplatí se tedy nešetřit.

http://www.stylies.cz/

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment