Vyznamenání od presidenta

Jarek Nohavica se letos dočká vyznamenání od samotného prezidenta. Nicméně tato informace není zas až tak moc překvapivá. Zeman totiž už v březnu zmínil, že se Nohavica vyznamenání zřejmě dočká. A tentokrát svému slovu dostál.

Pro mnohé se jedná o kontroverzní rozhodnutí, a to zejména kvůli spolupráci Nohavici se Státní bezpečností. Co se však týká státního vyznamenání, je výběr na prezidentovi, který tímto chce, jak sám zmínil, tak trochu podarovat i samotný Český Těšín, tedy rodné město Nohavici.

Ke spolupráci s StB se Nohavice přiznal již v roce 2006. Při své návštěvě ve Vídni v roce 1989 se setkal s Karlem Krylem, Pavlem Kohoutem i dalšími osobnostmi českého kulturního exilu. Odborníci věnující se tomuto tématu se však shodli, že Nohavica tehdy nepodal StB žádné nové informace a nemohl tak tyto osobnosti poškodit. Nicméně další osobnosti, mezi které patří zpěvák Jaroslav Hutka, dali svůj názor na tuto spolupráci tvrdě najevo.

Další vyznamenanou osobností, jejíž jméno je již také známo, bude Martina Sáblíková, bezesporu skvělá sportovkyně, která naši zem mnohokrát skvěle reprezentovala a určitě i bude. Tato dvě jména jsou zatím jediná známá. Až 28. října se při ceremoniálu na Pražském hradě dozvíme, zda dal Miloš Zeman na návrhy Senátu, který nezapomněl na Evu Urbanovou, Jožku Černého, nebo třeba Miloslava Stingla.

Profi články
  • 4
    Shares

2 Comments on Vyznamenání od presidenta

  1. Pojdte se podivat co pekneho o nas pisou na webu Aktuality

Leave a comment