Vyvarujte se chyb při prodeji nemovitosti! Zde jsou tři nejčastější

Máte dům či byt, ve kterém nebydlíte, a přemýšlíte o jeho prodeji? Správný postup při prodávání vám může pomoci celý proces urychlit, ale také můžete za nemovitost dostat mnohem více peněz. Na co je tedy třeba dávat pozor?

1.Prodávat na vlastní pěst

Dělat něco, čemu tak úplně nerozumíte, není příliš moudré. A zvláště to pak platí v případě, že jde o velké peníze, což v případě prodeje nemovitosti jde. O co všechno přijdete, pokud se rozhodnete z celého procesu vynechat realitní kancelář?

V první řadě o profesionály, pro které je prodej denním chlebem a vědí přesně, kdy a jak mají váš dům či byt inzerovat. Většinou disponují vlastní sítí potenciálních kupců, a i v opačném případě, dokážou vaši nemovitost lépe prezentovat a prodat. Jestliže nejste zběhlí v právních úkonech, budou vás čekat dlouhé hodiny na úřadech při vyřizování veškerých náležitostí, napsání neprůstřelné kupní smlouvy a mnoho dalších starostí, které byste s realitní kanceláří vůbec řešit nemuseli.

2.Stanovit špatnou cenu

Výše ceny je při prodeji klíčová. Mnoho zájemců o nemovitost se řídí hlavně podle ní. I když se budete snažit řídit podle aktuální nabídky od jiných prodávajících, nezapomínejte, že každý dům či byt je zcela jedinečný. Při stanovování ceny se musí vycházet nejenom z dispozic a stavu, ale také z lokality a z jiných výhod či nevýhod, které bydlení právě ve vaší nemovitosti skýtá. Pokud však využijete služeb kanceláře, vůbec se o tento bod nemusíte starat. Většina z nich totiž poskytuje odhad ceny nemovitosti zdarma.

3.Nepřipravit nemovitost

Jestliže si myslíte, že s prodávanou nemovitostí nemusíte vůbec nic dělat, protože budoucí vlastník si ji stejně upraví k obrazu svému, je to velká chyba. Už jen z důvodu inzerování. Na pěkný, čistý, upravený a naaranžovaný prostor se ozve mnohem více zájemců než na vybydlenou špinavou místnost. Velká spousta zájemců se také rozhoduje podle prvního dojmů, který z nemovitosti mají, když vstoupí. Budou se u vás cítit útulně nebo nepříjemně?

A jaké máte vy zkušenosti s prodejem nemovitosti?

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment