Dovolená v Turecku pro náročné? Zamiřte do Antalye

Nespokojíte se při své dovolené jen tak s něčím? Pak zamiřte přímo do centra turecké riviéry. Historie Antalye sahá až do druhého století před naším letopočtem. Díky tomu je dodnes plná historických památek, ale i moderního zázemí. Záleží tedy jen na vás, jakým způsobem svou dovolenou strávíte.

Last minute zájezdy do Turecka na místo Antalya, jsou oblíbené především u náročných zákazníků. Je jen málo míst, kde se dokonalost bílých pláží u vyhřátého středozemního moře snoubí s nádhernou okolní přírodou i perfektní infrastrukturou, díky níž se vaše výpravy za poznáním změní téměř na osvěžující odpolední procházky.

ANKARA, TURKEY – JULY 29, 2017: Old market (bazar) street in Ankara, Turkey in a beautiful summer day

A pokud zatoužíte po troše té zábavy, můžete se vydat do centra destinace, protkaného obchůdky, restauracemi, kavárnami a diskotékami.

Za nedotčenou přírodou i bohatou historií

Centrem celé oblasti je městská čtvrť Kaleici. Právě tady lze najít ty nejzajímavější památky, kterými si vás Antalya v Turecku zaručeně získá. Například zachovalé římské hradby pamatují císaře Hadriána, po němž je tu pojmenována i velkolepá tříoblouková brána. A vydáte-li se prozkoumat křivolaké městské uličky podrobněji, určitě narazíte na kruhovou věž Hidirlik, jež dříve sloužila jako maják. A minout byste neměli ani vysoký turecký Kanelovaný minaret (Yivli Minare) ze 13. století. Je volně přístupný, ve svých zdech totiž ukrývá dobře vybavené Etnografické muzeum.

Všeobecně je Antalya pro milovníky muzeí přímo rájem. Dejte si na hotelu vydatnou snídani, užijte si pár hodin lenošení na vyhřáté pláži a až vás zvyšující se teploty unaví, vydejte se například do:

  • Městského archeologického muzea, vystavujícího exponáty od doby kamenné až po současnost,
  • Antalya Müzesi zaměřené na umělecká díla z různých historických období,
  • Kaleiçi Müzesi orientované na historii celé oblasti,
  • Minicity Antalya  – zmenšený model celého města, který potěší nejenom děti.

Takže až budete příště hledat šikovné zájezdy last minute do Turecka, vzpomeňte si na Antalyi. Má totiž připraveno pro každého něco, takže si ve všech ohledech přijdete na své.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment