Vybrat si ideální vybavení do kanceláře? Bez židle vhodné k PC si ani nesedejte

V dnešní době pracuje v kancelářích stále více lidí a dá se do budoucna očekávat, že tento počet ještě vzroste. Produktivita práce možná láme rekordy, ale při těchto povoláních zákonitě bolí záda a nemůžeme říci, že bychom si za něco podobného nemohli i my sami. Židle k PC se totiž vybírá podle určitých pravidel, na ně ale často žehráme…

Bolavá záda za to určitě nestojí, nebojme se menší investice do zdraví

Odpovídající výkon, ale také odpovídající pohodlí. Od židle k PC čekáme až příliš mnoho a můžeme být trochu zklamaní. Kancelářskou židli byste měli volit určitě ve variantě s opěrkami rukou a hlavy, protože komfort je až na prvním místě. Hlavová opěrka trochu uleví krční páteři, područky zase uleví dlaním a svalům ruky, které jsou namáhané nejen při psaní na klávesnici. Klíčová je také nosnost, kterou bychom neměli překročit. Pokud ano, může být židle vážně poškozena, takže nepřekračovat povolenou hranici. Většina židlí má nosnost maximálně 120 kilogramů, jindy o něco méně.

Potah? Kožený rozhodně není moc vhodný, i když působí samozřejmě nejelegantněji ze všech. Předpokladem zde ale je, že budete sedět dlouho, klidně i několik hodin v kuse, že? V tom případě bude síťovaný (nebo textilní) potah mnohem lepší, protože záda budou moci dýchat. Výškově nastavitelné kancelářské křeslo je dnes už jasnou samozřejmostí, vybírat můžete i z pestré palety různých designových provedení. Nepotřebujete přeci drahé manažerské křeslo, ale židli, která uleví vašim zádům. A pozor, berte v úvahu i krční nebo bederní část páteře, protože takzvaně „vše souvisí se vším“. Pokud vás zabolí jedna část páteře, je zaděláno na problémy i v dalších oblastech, bohužel, tyhle principy jsou neúprosné.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment