Vincentka je přírodní prostředek přinášející úlevu při onemocnění dýchacích cest

Jako každý rok tak i letos propukla v České republice chřipková epidemie. Podle Národní referenční laboratoře pro chřipku Státního zdravotního ústavu v Praze se již jedná o plošnou epidemii, protože počet nemocných se blíží k hranici 1 500 na 100 000 obyvatel. Nejvíce nemocných bylo zaznamenáno v Jihomoravském kraji. V souvislosti s komplikacemi při chřipkovém onemocnění již u nás zemřelo 13 lidí. Převážná většina pacientů nebyla očkována proti chřipce a ke komplikacím u nich došlo díky jiným chronickým onemocněním. K nejrizikovějším skupinám patří školáci a předškoláci, ale také starší lidé, kteří jsou často hospitalizovaní s komplikacemi provázejícími běžnou chřipku. Každý rok se tak opakuje podobný scénář – vzestup chřipkového onemocnění i dalších respiračních chorob.

Vincentka

Vincentka, a.s.

Chřipka je onemocnění, které se nesmí podcenit. Nejvíce pomáhá očkování, ale když chybí, důležité je ,,vyležet ji”. Někdy je však nutná i hospitalizace a nasazení antivirotik. Při chřipce však nepomáhají antibiotika, protože je to virové a ne bakteriální onemocnění. Co však pomáhá a přináší nemocným úlevu, jsou různé babičkovské recepty – čaj s medem a citronem, dostatek spánku a osvědčená minerální voda Vincentka.
Vysvětluje Jan Šumšal, ředitel společnosti Vincentka, a. s., která vlastní práva na její plnění do lahví: ,,Vincentka se nazývá i lékem našich babiček. Její příznivé účinky se projevují při širokém spektru onemocnění. Vincentka prokazatelně pomáhá při chřipce, angíně, onemocněních horních i dolních cest dýchacích, ale i při žaludečních a jiných problémech. Vincentka pomáhá odstraňovat sekundární následky a nepříjemné doprovodné projevy onemocnění dýchacích cest. Především pomáhá zlepšovat dýchání. Při onemocněních dýchacích cest se nadměrně tvoří hleny, které blokují dýchací cesty, dutiny a hromadí se v hrtanu, nose a průdušnici. Svou konzistencí stěžují jejich vykašlávání či vyfoukání. A tady nastupuje Vincentka – přírodní léčivá minerální voda vyvěrající v lázních Luhačovice. Oxid uhličitý, ale i soli v ní obsažené, mají tu schopnost, že rozpouštějí hleny a následně umožňují pacientovi, aby se jich zbavil.”

vincs
Každé z onemocnění dýchacích cest vyžaduje určitý preferovaný způsob aplikace Vincentky. Při dutinách je nejlepší používat plastovou konvičku a Vincentku NASALIS. Do nosu, případně i do krku, je vhodná aplikace Vincentky ve spreji. Na hrtan a horní část průdušnice je dobré i kloktání Vincentky přímo ze skleničky nebo z láhve. ,,Na dolní cesty dýchací, kam se Vincentka nedá dopravit předchozími způsoby, je nejlepší její aplikace vdechováním inhalátory. Vhodné je i vdechování par buď z vyvíječe páry, nebo při jejím vaření v odkrytém hrnci v kuchyni. Dobré je i napařování pod ručníkem nad Vincentkou. Působí to na dýchací cesty horní i dolní i dutiny, protože tehdy pozitivně účinkuje i zahřátí samotnou párou. Rozšiřuje to cévy, prokrvuje je a pomáhá jim zbavit se studených hlenů. Vincentka působí i preventivně, ještě před nástupem nemoci. Je proto dobré pravidelně, ráno i večer, Vincentku kloktat”, vysvětluje J. Šumšal.

Více informací je na www.vincentka.cz, www.lazneluhacovice.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment