Ekologické barvy na dřevo Osmo

Dnešním světem hýbe ekologické myšlení, výrobky i služby. Pokud jste také zastáncem této myšlenky, bude se vám líbit ekologická řada barev na dřevo OSMO.

osmo

Německý výrobce značky OSMO Color si zakládá právě na tom, že jsou jeho výrobky šetrné k životnímu prostředí a ohleduplné k lidskému zdraví. Tomu také odpovídá jejich složení. Hlavní složkou přírodních voskových olejů je slunečnicový a sójový olej, olej z bodláku, vosk Caurnauba a Candellila, parafín.

Voskové oleje Osmo, jsou výsledkem zkušeností získaných z desetiletí intenzivního vývoje. Po zaschnutí jsou mimořádně odolné, zajišťují vnitřní i vnější ochranu dřeva, nevytváří povrchový film. OSMO oleje a barvy může využít jak venku tak uvnitř.

Neobsahují žádné biocidní látky a konzervační prostředky. Zaschlý nátěr je necitlivý na lidi, zvířata a rostliny. Oproti klasickým lakům nechávají dřevo dýchat a zároveň jej velmi dobře ochrání před nečistotami i vlhkostí.

Kde je můžete použít?

Velmi oblíbené jsou při ošetření povrchu dřevěné podlahy, kde nabízí i různé barevné odstíny dle druhu dřeva z, kterého je podlaha. O jeho neškodnosti vypovídá i možnost ošetření povrchu dřevěných hraček. Klasicky se využívají i pro dřevěný nábytek a další dřevo v interiéru.

V případě venkovního použití se skvěle uplatní při nátěru dřevěných teras, zahradních domků, plotů nebo dřevěné fasády. V produktové řadě Osmo, najdete i speciální UV ochranné oleje nebo krycí barvy na okna.

Ekologická i ekonomická výhodnost

Osmo barvy jsou mimořádně vydatné, jednoduše se s nimi pracuje a nemají vysoké nároky na údržbu. Díky tomu, že oproti lakůmnepraskají, neodlupují se, takže při renovaci není třeba brousit. Stačí pouze jednoduše nanést novou vrstvu.

Dodávají se kromě běžných menších balení i ve výhodnějších větších baleních, takže ušetříte i v tomto ohledu. Ekologičnost barev Osmo, doplňuje jejich řada příslušenství Osmo Color, která obsahuje např. štětce z přírodních materiálů.

Jestliže zvažujete, co použít pro ochranu vašeho dřevěného nábytku či podlahy je značka Osmo, dobrou volbou.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment