V novém domě už za pár měsíců? S dřevostavbou je to možné!

Když se řekne stavba domu, většina lidí si představí táhlý proces, který jim dokonale vyprázdní veškeré úspory. Nemusí tomu však tak být! Pokud jste se rozhodli, že chcete investovat do novostavby a chcete ji rychle, zvolte dřevostavbu!

Více možností

Dřevostavba rozhodně neznamená pouze jeden typ domu. Naopak – vybírat můžete z různě dispozičně řešených plánů. Ať už tak chcete velký rodinný dům na patro, nebo rozlehlý  bungalov, je to čistě ve vaší režii. Záleží jen na tom, jak si představujete své dokonalé bydlení a kolik chcete ve finále do stavby investovat.

Rychle ale kvalitně

I při dřevostavbě platí, že čas jsou peníze. Avšak když porovnáme výstavu zděného domu, která trvá něco mezi 12 – 43 měsíci, dřevostavba může na vašem pozemku stát již do tří měsíců! Záleží však samozřejmě na druhu výstavby, ale také na kvalitě odvedené práce najaté firmy. V první fázi se staví základová deska. Tato část nelze nijak urychlit, protože její zrání musí trvat minimálně měsíc. Poté se přistupuje k samotné dřevostavbě. Zde opět záleží, zda se dům sestavuje z jednotlivých přířezů na místě nebo zda jsou již stěny vyrobené a dovezené na místo. V druhém případě je možné, aby hrubá stavba stála již za tři dny. Dobře však volte firmu, která bude stavbu realizovat, aby se vám rychle sestavený dům za pár měsíců nesesypal.

Proč volit dřevostavbu?

Rychlejší výstavba znamená ušetření nákladů. Během stavby také nemá důvod cena narůst – všechny kroky jsou dopředu naplánované a termínově stanovené. Pokud se tak nestane něco opravdu neočekávaného, figuruje tu jen velmi malé množství proměnlivých faktorů. Dřevostavba také nepotřebuje vymrznout přes zimu. Lze je zhotovovat za každého počasí, tudíž i v dešti či v mrazu.

A co vy? Dáváte přednost rychlým dřevostavbám nebo jste zastánci klasických zděných domů?

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment