Tipy před cestou s obytným vozem. Čeho se vyvarovat a na co si dát pozor

Pokud chcete vyrazit na cestu obytným vozem, určitě je dobré si ještě před první jízdou vyzkoušet ovládání tohoto vozidla a také manévrování s ním. Je poměrně velkých rozměrů a proto je vhodné se na to připravit dříve, než vyrazíte na samotnou cestu. Zatáčení, couvání a manévrování vám po předcházejícím „tréninku“ nebude dělat problém. Toto vozidlo je také poměrně těžké, proto je třeba na to myslet hlavně při brždění a nechávat si dostatečný odstup oproti ostatním vozidlům na vozovce.

 

Pro vozidla s hmotností vyšší než 3,5 tuny platí stejné předpisy jako pro nákladní automobily. Proto pro obytné vozy s touto hmotností platí také zákaz předjíždění, některá omezení ohledně rychlostí a také může být omezen i vjezd do měst. Z tohoto důvodu je třeba sledovat dopravní značky. Jestli se rozhodnete pro pronájem obytných aut, je standardní, že půjčovna obytných aut je vybavuje ledničkou, mrazákem, plynovým vařičem, umyvadlem, sprchou, chemickým WC. Nechybí ani navigace, couvací kamera, přehrávač a v balíčcích „all inclusive“ bývá také pojištění, daně a asistenční služby.

Například markýzu doporučuje půjčovna obytných vozů používat pouze za příznivého počasí. Při silném větru nebo bouřce by mohlo dojít k jejímu poškození. I pokud karavan na delší dobu opouštíte, markýzu zatáhněte. Drobný deštík markýze nevadí, ale i menší vítr může s neukotvenou a velkou markýzou napáchat nepříjemné škody. Půjčovna obytných vozů také doporučuje dávat si pozor na zloděje. Neexistuje žádná účinná rada, jak se proti nim zcela ochránit, platí však, že byste neměli nechávat žádné věci před karavanem. Pokud karavan opouštíte, tak jej vždy zamykejte, nenechávejte cennosti na očích zlodějů a karavan raději nikdy nenechávejte stát na osamocených, zcela opuštěných místech.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment