Tepelné čerpadlo pro RD

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo pro váš rodinný dům

Ceny energií v dnešní době neustále rostou a stále větší popularitu tak získávají obnovitelné zdroje. Díky nim dnes již není problém, aby byl rodinný dům energeticky naprosto soběstačný. Právě kvůli vysokým cenám však i dnes mnohdy za pomoci různých online kalkulaček úplně zbytečně hledáme toho nejlevnějšího dodavatele, přestože nejlepší a nejlevnější řešení se nachází doslova všude kolem nás. Jednou z možností jak obnovitelnou energii využít jsou tepelná čerpadla.

Co je tepelné čerpadlo?

Tepelné čerpadlo je zařízení, které využívá okolního tepla k vytápění rodinného domu či jiného objektu a to za dodání malého množství energie spotřebované elektrickým čerpadlem. Na principu tzv. carnotova cyklu dokáže tepelné čerpadlo transportovat nakumulovanou sluneční energii a energii zemského jádra v podobě tepla z okolního vzduchu, půdy či vody přímo do vašeho rodinného domu.

Tepelné čerpadlo

Proč tepelné čerpadlo?

Toto řešení nabízí opravdu mnoho výhod. Jednou z hlavních výhod je jejich ekonomičnost. Kvalitní tepelná čerpadla totiž ke svému provozu potřebují jen velmi malé množství energie a k samotnému vytápění poté využívají energii, která je dokonce naprosto zdarma a díky tomu ušetříte spoustu peněz z vašeho rodinného rozpočtu. Nelze však opomenout ani to, že tepelná čerpadla jsou naprosto ekologická a vy tak nebudete zpytovat svědomí kvůli znečišťování planety.

Jaké tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla jsou vhodná k vytápění celého domu a jejich použití není nijak limitováno okolními podmínkami. Dnes existuje několik druhů tepelných čerpadel, které mohou využívat jako zdroj energie vzduch, vodu či půdu. Dále se tepelná čerpadla liší i svým výkonem, účinností ale také cenou. Při použití vhodného tepelného čerpadla však získáte levné, komfortní a ekologické vytápění vašeho rodinného domu.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment