Světoznámé Karlovy Vary nabízejí prvotřídní lázeňskou péči

lázně

Chcete udělat něco pro svoje zdraví? Uvažujete o tom, že pojedete letos do lázní, ale nemůžete se rozhodnout, které jsou ty pravé? Vypravte se do lázní, které jsou vyhlášené nejenom u nás, ale i po celém světě. Bohemia-lázně, a.s. jsou sázkou na jistotu. Karlovy Vary nabízejí proslulé léčivé termální prameny, prvotřídní lázeňskou péči, překrásné lázeňské lesy, blahodárné klima, historii, kulturu, sportovní vyžití i filmový festival plný hvězd. A letošní rok bude bohatý na nejrůznější kulturní události. Karlovy Vary totiž letos slaví 700 let od narození českého krále a římského císaře Karla IV., zakladatele města. Vydejte se po stopách osvíceného panovníka, který poznal léčivou sílu zdejších termálních pramenů a nechal založit Karlovy Vary, které se později staly světoznámým lázeňským městem. Navštivte je i vy a dopřejte si lázeňskou péči – uděláte to nejlepší pro svoje zdraví.

Lázně

Lázně Karlovy Vary

Ředitel společnosti Bohemia-lázně, a. s., Karlovy Vary, Jiří Sluka, k tomu říká: „Naše zařízení poskytují ten nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou. Každý si může zvolit ubytování a procedury podle svých možností. Pojištěncům zdravotních pojišťoven stačí, když si při lázeňských poukazech budou žádat Bohemia-lázně Karlovy Vary. Naše lázně spolupracují se všemi zdravotními pojišťovnami a hrazeny jsou v nich léčebné lázeňské pobyty s programem diabetologickým, rehabilitačním a rekondičním po onkologických onemocněních. Jako jedny z mála lázní nabízíme v rámci pobytu 24-hodinovou lékařskou pohotovost. Samoplátci u nás najdou ubytování i s procedurami již od 1 250 Kč na den. Už od této ceny mohou u nás absolvovat kromě klasických léčebných pobytů i několikadenní wellness, relaxační, rehabilitační a regenerační pobyty. Léčebné lázeňské pobyty probíhají v sanatoriu Kriváň a hotelích Slovan a Concordia, umístěných jen pár metrů od karlovarských kolonád. Všechny kúry poskytujeme v nově vybaveném balneoprovozu s více než 45 druhy procedur.”

KV karol
Základem léčení ve společnosti Bohemia-lázně je pití karlovarské minerální vody. Na kvalitě přírodního léčebného zdroje je přímo závislá kvalita léčení. Karlovarské prameny se přitom řadí mezi nejefektivnější přírodní zdroje v Evropě. Na základě zdravotního stavu pacienta předepisuje lékař pitnou léčbu, i množství konkrétního pramene. Denní dávka minerální vody se pohybuje od 0,6 l a doporučuje se pít 3 x denně vždy půlhodinu až hodinu před jídlem. Tento přírodní léčebný zdroj se používá k léčbě onemocnění zažívacího traktu, poruchy látkové výměny (cukrovka, vyšší hladina tuků v krvi, dna). Teplé prameny jsou využívány k pitné kúře, k výplachům a ke koupelím. Nejznámějším a hlavním karlovarským pramenem je Vřídlo. Teplota Vřídla dosahuje 73 ° C a tryská do výšky 12 metrů, přičemž každou minutu na zemský povrch vytryskne 2 000 l vody.
Karlovy Vary se chystají letos na jednu z nejvýznamnějších sezón. V roce 2016 uplyne 700 let od narození zakladatele města, českého krále a římského císaře Karla IV. V souvislosti s tímto výročím se v Karlových Varech uskuteční 6 velkých akcí. Od 1. 5. 2016 do 30. 7. 2016 je to interaktivní výstava „Noc na Karlštejně”, ve dnech 6. – 8. 5. 2016 zahájení lázeňské sezony, 3. – 4. 6. 2016 Mattoni karlovarský karneval, 18. 6. 2016 Karel ve Varech – hrané prohlídky, 2. – 4. 9. 2016 Dny evropského dědictví, 3. 9. 2016 Příběhy z Obory – jak to bylo doopravdy. Více o nich je na http://700.karlovyvary.cz/.

Další informace jsou na: www.bohemia-lazne.cz.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment