Svatba a její plánovaní

Svatba

Patříte k těm šťastným, kterým přítel navlékl zásnubní prstýnek? Pravděpodobně zažíváte smíšené pocity štěstí a zároveň obavu ze svatebních příprav. Plánovaná svatba šetří nejen čas, ale i peníze. Protože takto máte možnost prozkoumat všechny nabízené služby včetně zboží s patřičným předstihem a nemusíte vzít první, co se namane.

Do všech příprav se můžete vrhnout buď sami, nebo s pomocí nějaké svatební agentury. Ty podle vašich představ dokážou zařídit vše od kytičky, dekorace, šatů, doplňků, svatebního oznámení, prstýnků, fotografa, koláčů, finančního plánování až po dopravu či ubytování. Přesto, že chystáte jen malinkou svatbu s pouze pár lidmi, spolkne plánování moře času. Troufáte-li si vše vyřídit sami, výtečně poslouží svatební diář, kde si krok za krokem vše naplánujete, abyste na nic nezapomněla.

 

 

Svatba
Svatba

S přípravou začněte hned po zásnubách

 

Tvrdí se, že svatba má proběhnout do roka od zásnub. Máte tedy nejvyšší čas vše začít plánovat. Problémům předejdete, pokud si předem ujasníte, jak svatba bude probíhat. Bude komorní či velkolepá? Chcete se brát v kostele nebo dáte přednost civilnímu sňatku? Máte vytipovaného svědka?

Jakmile máte zhruba jasno, je čas vybrat datum i místo a zarezervovat se. Budete se divit, ale mnohá místa jsou obsazená již na několik sezón. Výběr je velký: zámek, hrad, klasická obřadní síň, středověká krčma, park a další. Vyberte a zarezervujte také místo konání hostiny.

 

Finanční rozpočet

 

Finanční plánování je dalším důležitým krokem, aby vás nic nezaskočilo. Podle něj pak postupujte. Platíte si svatbu sami nebo přispívají rodiče? Rovněž společně s rodinou sestavte seznam svatebních hostů. Mimo služeb fotografa myslete i na muzikanta a kapelu.

Věnujte pozornost výběru svatebních šatů. Překáží vám nějaké to kilo navíc? Máte stále čas s tím něco udělat. To je další výhoda, proč svatbu plánovat včas. Vyberte si s partnerem již snubní prstýnky. Zjistěte služby a ceny v květinářství. Sice kytku kupuje ženich, ale pravděpodobně by tato část skončila fiaskem, když na to nedohlédnete. Pak přichází na řadu, dort, koláče, cukroví, pečení.

Zajistěte si kosmetiku i kadeřnictví a podnikněte zkoušku, ať víte, zda zrovna ten účes bude ten pravý. Měsíc před svatbou rozešlete oznámení a detaily o hostině. Pak už stačí rozloučit se svobodou a od teď budete plánovat společně celý život.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment