Jak si vybrat pracovní oděvy

Montérky, ochranné pracovní oděvy, bezpečnostní vesta, pracovní obuv a pracovní rukavice jsou součástí vašeho pracovního oblečení, ale jak je vybrat správně?

Vedoucí zaměstnanci odpovídají za bezpečnost a ochranu zdraví při práci svých podřízených. V případě, že nepoužívají ochranné pomůcky a oděvy, hrozí jim pokuta za přestupek od inspektorátu práce.
Dnes je na trhu široká nabídka oblečení pro práci, ale také reflexní oděvy. Součástí oděvu by měly být také kvalitní pracovní rukavice a pracovní oděv s ocelovou špičkou.  Je třeba si vybrat prodejce, kteří nabízejí  ochranný oděv podle norem. Reflexní vesta musí například splňovat EN 471 – tedy jde o ochranný oděv s vysokou viditelností.  Vybírejte si pracovní oblečení u firem, které mohou deklarovat původ zboží, má u každého produktu potřebné technické parametry a splňuje bezpečnostní předpisy pro ochranné oděvy.

Ochranné pracovní oděvy

Pracovní oděvy

Ochranné pracovní oděvy

Na pracovištích s vyššími hygienickými či bezpečnostními předpisy se používají bílé ochranné pláště nebo overaly. Mezi nejčastější pracovní oděvy patří klasické montérky. Ty mají být pohodlné a prodyšné, vyrobené z pohodlného materiálu. Pracovní kalhoty nabízí multifunkční využití, například protipořezové kalhoty poskytnou bezpečnost při práci s pilou. Často jsou zateplené a hodí se na práci i v zimě. Mezi výstražný oděv se mohou řadit košile, bezpečnostní vesty, trička, čepice nebo rukavice.

Reflexní oděvy

Vybrat si ochranný oděv není vůbec snadné. Vždy musí být v souladu s platnými normami. Pracovní oděvy nepodceňujte a vždy na nich trvejte. Pokud vám je zaměstnavatel zdarma neposkytne, hrozí mu vysoká pokuta v rozmezí 1 – 2 milionů korun v případě, že se prokáže skutečnost, že vám neposkytuje zdarma tyto věci a navíc používání ochranných pomůcek a oděvů nekontroluje a neudržuje je v použitelném stavu.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment