Rozbité sklo u auta, jak řešit nepříjemnou situaci?

Zkušení motoristé se shodují, že poškození čelního skla se zabránit prakticky nedá. Stačí odletující kamínek a nepříjemná škoda je na světě. Co vás pak čeká?

 Autosklo Praha -co byste měli o vědět?

Postižený řidič by si měl pamatovat hned několik důležitých věcí. Zaprvé je to fakt, že s opravou nesmíte příliš otálet. Prach či namrzlá voda dokáží celou situaci zkomplikovat a oprava by pak byla náročnější.

Zpravidla navíc nemůžete počítat s tím, že by šlo rozbité sklo hradit z povinného ručení. Ukázat prstem na konkrétního viníka většině pojišťoven k tomu, aby ochotně plnily, nestačí. Jakožto důkaz neuspěje svědek a povětšinou již ani záznam z palubní kamery.

Většina řidičů tak hradí tuto škodu z pojistky vlastní, pokrýt vám ji může havarijní pojištění. Kdo se nepojistil, musí pak sáhnout do vlastní kapsy. Ve vlastním zájmu byste neměli spoléhat na to, že škoda není až tak fatální, takže sklo opravit nenecháte, abyste ušetřili. V krajním případě by vás mohla zastavit policejní hlídka a zapovědět vám pokračování v jízdě.

Oprava autoskel – kam se obrátit?

Dobrou zprávou pro motoristy je, že pokročilé technologie dovolují v mnoha případech právě opravu autoskla. Celé sklo se měnit nemusí. Jiná situace pochopitelně nastává, když není škoda jen drobná, protože ji nezpůsobil malý kamínek, ale vaše auto si například vzal „na paškál“ vandal, který vám sklo rozbil úplně.

V takovém případě navíc nebývá terčem nevítaného „zájmu“ pouze přední sklo. Vyměnit je mnohdy nutné i to zadní, případně skla boční. I v takovém případě pochopitelně záleží na tom, zda máte příslušné pojištění, abyste nemuseli škodu hradit osobně.

Oprava i výměna autoskla tak mnohdy nezahrnuje jen návštěvu servisu, ale také jednání s pojišťovnou. A právě tehdy se vyplatí mít po ruce spolehlivého partnera, který se o vás dokáže postarat po všech stránkách. Společnost Autosklo Praha JR vám poskytne komplexní služby – od oprav vašeho vozidla přes zastoupení v jednání s poskytovatelem pojištění.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment