Prvky mobilního marketingu, které jsou účinné a efektivní

V posledních letech se prakticky všechno přesunulo na mobilní telefon. Lidé prohlíží sociální sítě skrze aplikace, nakupují skrze mobilní aplikace, také surfují na internetu skrze mobilní aplikace. Dalo by se říct, že celému mobilnímu světu vládnou mobilní aplikace, které si dnes prakticky každý může vytvořit zcela na míru. Stačí požádat odborníky z Appkee, kteří se zaměřují na tvorbu a následný vývoj mobilních aplikací jak pro operační systémy Android, tak pro operační systém iOS. V současné době je tedy mobilní aplikace mocný marketingový nástroj. Je to však jen součást mobilního marketingu, který však tvoří daleko více věcí. Prozraďme si vícero prvků mobilního marketingů, které jsou také účinné i efektivní, i když ne tak, jako zmiňované mobilní aplikace. 

Mobilní web

Podle posledních průzkumů lidé, kteří prohlíží stránky skrze mobilní telefon, odejdou z webů, pakliže weby nejsou přizpůsobeny mobilním telefonům. Ostatně mobilní weby jsou více podporovaní i vyhledávači, kteří rázem takové online magazíny posunují nahoru ve výsledcích vyhledávání. 

Kupóny

Aby byl mobilní marketing efektivní, měli byste zaujmout zákazníky. A nikdy je nezaujmete víc než kupóny, které jim přinesou jistou slevu nebo alespoň dopravu zdarma. Díky tomu, že můžete kupony nebo slevové kódy poslat elektronicky, odpadne vystříhávání z časopisů, což mnoho lidí vzdalo už předem. 

Mobilní vyhledávání

V poslední době také řada firem provozuje takzvané mobilní vyhledávání, což je další efektivní a účinný prvek mobilního marketingu. Takzvané mobilní vyhledávání nabízí velkou šanci zviditelnit se, případně oslovit kolemjdoucí zákazníky. 

SMS zprávy

I když se mohou jevit textové zprávy jako mrtvá technologie, přesto je to stále efektivní a účinný prvek mobilního marketingu. I když se to nezdá, SMS zprávy mají budoucnost, a to především v případě připomenutí nějaké události, jako jsou třeba výprodeje nebo slevové akce v případě e-shopů.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment