Proč je Švédsko tak kouzelné?

Švédsko je jednou z největších zemí v Evropě, zároveň je také považováno za nejméně osídlené. Má jednu z nejvyšších životních úrovní v Evropě. Z velké části proto, že posledních 200 let se neúčastnilo žádných vojenských konfliktů. Nicméně v minulosti tomu bylo jinak, a proto můžete na svých toulkách po Švédsku narazit na nejeden fascinující pomník, mohylu nebo obrovské středověké hradby.

Milovníci přírody si v každém případě přijdou na své. Švédsko poskytuje jak vysokohorské hřebeny s monumentálními vodopády, tak i arktické tundry v Laponsku na severu. V Laponsku můžete být svědky poslední evropské divočiny, která je netknutá civilizací. Zároveň se můžete projít i po prosluněné pláži na jihu. Také spatříte nekonečné množství průzračných říček a jezer. Švédi o svém přírodním bohatství moc dobře vědí, a proto si ho i patřičně chrání. Byla první zemí, která vyhlásila národní parky.

Jak se tam dostat?

Trajektová doprava je rozšířená po celé Skandinávii a celé severní Evropě. Švédsko je na tom podstatně lépe především díky tomu, že z různých zemí je cesta trajektem relativně krátká. Většina trajektů odjíždí  z Německa, Ruska a pobaltské oblasti. Zpravidla cesta trajektem bývá minimálně jednou denně. Kdo se rád kochá výhledem, může zvolit denní trajekt. Někdo naopak více ocení tajemnou plavbu ve tmě během noci. Je samozřejmostí, že při plavbě v noci cestující obdrží jedno místo v kajutě.

Pokud jedete autem, nemusíte mít strach z toho, že v trajektu nezaparkujete. Toto je vysoce hlídané a kontrolované. Takže pokud vám nedělá problém zaparkovat na parkovišti v obchodním centru, tady to nebude jiné. Navíc si na po dobu plavby můžete odpočinout a načerpat tak nové síly na další cestu. V autě během plavby nezůstáváte, čas můžete strávit na lodi, dát si jídlo v restauraci nebo se podívat po obchodech. Cesta trajektem je výborný začátek pro výlet do skandinávské oblasti. Většinou můžete těšit z krásných výhledů na přírodu nebo se zaposlouchat do šplouchání vln, které trajekt vytváří. I při špatném počasí se nudit nebudete. Uvnitř trajektu je spousty zábavy.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Copywrighter.cz

Promo-clanky.cz

SEOlaborator.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment