Pojistka do Alp – jak ji nastavit správně?

Patříte-li mezi milovníky zimních sportů, české areály vás nemohou uspokojit. Máme tu velikou výhodu, že do rakouských, francouzských, italských i švýcarských Alp to není z ČR daleko. Cesta autem trvá několik hodin, řada cestovních kanceláří nabízí cenově atraktivní zájezdy. Ať už vyrazíte kamkoliv, buďte zodpovědní a přibalte si na cestu řádnou pojistku. O nastavení pojištění je třeba dobře přemýšlet!

Bez pojištění hrozí celoživotní dluh

Pokud vám hlavou problesklo, že vyrazíte jen s modrou kartičkou od zdravotní pojišťovny, rychle na to zapomeňte. Jsme sice v EU, vy si platíte zdravotní pojistku, ovšem ta je v plné výši platná jen v ČR. V členských státech je pouze garancí, že se vám dostanete lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Jenže ta nejsou všude a navíc si budete muset platit spoluúčast, budete si muset například doplatit za jídlo při pobytu v nemocnici, z „modré“ není kryt převoz zpět do ČR apod. Více se o rizicích cestování jen s kartičkou od pojišťovny dozvíte zde. Kvůli ušetřeným několika stovkám se tak můžete z dovolené vrátit s milionovým dluhem, který budete doživotně splácet. Neriskujte to!

Stojí málo, nabízí hodně!

Kvalitní cestovní pojištění rozhodně není drahé. Cena se pohybuje okolo 20 Kč na den. Při výběru nesmí cena hrát hlavní roli. Problémem levných pojistek jsou nízké limity léčebných výloh. Limity jsou vyjádřením ceny, kterou pojišťovna uhradí v případě pojistné události. Je-li limit nízký, hrozí, že budete doplácet. Kromě ceny sledujte i tarify pro pojištění do zahraničí, výběrem správného ušetříte! Ideální výše limitů je 5 000 000 Kč.

Co se týče nastavení, pozor na nadmořskou výšku. Většina pojistek platí jen do 3 000 m.n.m. Budete-li výše, musíte si zřídit připojištění. To je nutné sjednat i pro další aktivity, jako je například běžkování, sáňkování, skialpinismus, free ride a další. Rozsahem i cenou je atraktivní toto online cestovní pojištění od pojišťovny ERGO.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Český-magazín.cz

Krásné-bydlení.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment