Plynové topidla vs. naftové topidla

Naftová a plynová topidla

Plynové topidla představuje ekonomický zdroj tepla, zatímco naftové topidla s nepřímým spalováním nabízí rychlé a snadné použití. V dnešním článku si popíšeme výhody naftových a plynových topidel.

Dnešní výběr profesionálních topidel je velmi pestrý. Všichni si chceme dopřát během zimního období příjemné vnitřní podmínky nejen doma, ale i v zaměstnání. Proto topidla dělíme na domácí a průmyslové, kde je značný rozdíl mezi cenou i výkonem. Teplovzdušná topidla využíváme nejčastěji v odvětvích průmyslu: stavby, opravárenské haly, zemědělství, ale i pro venkovní využití. Výhoda spočívá především v tom, že po zapnutí topidla je téměř okamžitě teplo.

Naftová a plynová topidla

Naftová a plynová topidla

Plynová topidla

Plynová topidla umožňují díky poměrně nízkým cenám plynu ekonomický zdroj tepla. Topidla na propan – butan, zahradní chcete-li terasová plynová topidla Patio a průmyslové tepelné sálače Master se mohou blýsknout nejlepším poměrem mezi pořizovací cenou a výkonem. Již za pět tisíc korun je možné koupit výkonné topidlo, které rychle zahřeje i větší halu. K plynovým topidlům si nezapomeňte koupit sadu na propojení dvou kusů láhví s plynem. Prodloužíte tak intervaly mezi nezbytnou výměnou láhví.

Naftová topidla

Veškerá naftová topidla jsou opatřena vysokotlakým čerpadlem, což zajišťuje kvalitní spalování paliva. Mimo jiné odpadá servis čištění a výměna vzduchových filtrů, jako je tomu u obyčejných topidel. Naftová topidla rozeznáváme s přímým spalováním, nepřímým spalováním a naftová infračervená topidla.

Naftová topidla s přímým spalováním využijete především na stavbách, kde nechybí dobré větrání. Ty s nepřímým spalováním se hodí do výrobních hal, skladů, dílen, jelikož nepřímé spalování umožňuje odvádět zplodiny a teplý vzduch z topidla odděleně. Naftová infračervená topidla najdou své uplatnění v rozsáhlých prostorách, kde by nebylo příliš ekonomické vytápět pomocí horkovzdušných plynových a naftových topidel.

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment