Parkování u letiště Praha – soukromá parkoviště a jejich služby

Parkování u letiště Praha je cenově výhodnější alternativou k parkování přímo v areálu letiště. Jedná se o soukromá parkoviště provozovaná v blízkém okolí letiště Václava Havla většími společnostmi i rodinnými firmami. Jejich služby oceníte, pokud potřebujete parkovat u letiště a nechcete riskovat, že své auto najdete po návratu poškozené, vykradené nebo je v nejhorším případě nenaleznete vůbec.

Parkování u letiště Praha – ostraha, pojištění i bezplatná doprava na letiště

Co vám soukromá parkoviště u letiště poskytnou? Bezpečí vozidla na prvním místě.  Pokud se rozhodnete využít hlídané parkoviště, je bezpečí vašeho auta to hlavní, co vás pravděpodobně bude zajímat. Standardní nabídka parkovišť je vcelku jednotná, tedy bezpečné parkování a bezplatná doprava na letiště/z letiště. Samotné parkovací areály se liší nejen svou velikostí, ale právě třeba i úrovní zabezpečení. Základem je kvalitní oplocení celého parkovacího areálu, výhodou je, pokud je parkoviště v noci osvětleno. Pro hlídání zaparkovaných vozů se využívá kamerový systém, někde např. i laserový systém pro monitorování pohybu. Objekt často střeží i fyzická ostraha či hlídací psi.

Samozřejmostí by mělo být pojištění zaparkovaných aut proti škodám (i živelným) a krádeži. Pochopitelně čím komplexnější pojištění má provozovatel sjednáno, tím lépe pro vás jako zákazníka.

V ceně parkování bývá již zahrnuta doprava na letiště a z letiště. Komfort této přepravy může být dalším kritériem, kde se jednotlivé nabídky liší. Někde vás k odbavovacím halám dopraví osobní automobil, někde zase mikrobus. Zejména v létě je příjemnější, pokud je dopravní prostředek klimatizovaný. Počítá se i s přepravou malých dětí. Většina provozovatelů má k dispozici dětské autosedačky. Soukromá parkoviště se nacházejí v dobré dopravní dostupnosti od letiště, cesta tam vám zabere přibližně mezi 5 až 10 minutami v závislosti na vzdálenosti parkoviště od letiště a aktuální dopravní situaci. Doprava funguje 24 hodin denně. Nemusíte mít tedy obavy ani tehdy, pokud přiletíte pozdě v noci. Po příletu a vyzvednutí zavazadel stačí telefonicky kontaktovat personál parkoviště.

Samotná parkovací plocha bývá častěji nekrytá. Někde je možné si připlatit za kryté stání nebo za zapůjčení ochranné plachty. V potaz je dobré vzít i velikost parkovacích míst. Příliš úzká parkovací místa neposkytují požadovaný komfort a zvyšují riziko, že vám automobil poškodí jiný řidič.

Parkoviště lze využívat pro dlouhodobé i krátkodobé stání.  Můžete zde tedy parkovat během dovolené, nebo pokud letíte na krátkou služební cestu.

Ceny parkovného se pohybují zhruba mezi 500 Kč – 900 Kč za 7 dní. Některá parkoviště upravují ceny sezónně, takže v létě můžete u stejného provozovatele zaplatit o něco více, než např. na jaře.

Doplňkové služby

Ve standardní nabídce soukromých parkovišť u letiště v Praze-Ruzyni získáte to nejdůležitější – tedy bezpečné parkování a nonstop dopravu na letiště a z letiště. Mnoho z nich nabízí za příplatek další doplňkové služby. Již jsme zmínili možnost přikoupení krytého stání nebo zapůjčení ochranné plachty. K nabídce patří mj. také mytí auta, ruční čištění interiéru, opravy poškrábaného laku, drobné technické opravy, výměna kol, osobní asistence nebo i nákup potravin pro případ, že doletíte pozdě v noci.

Ať už se rozhodnete pro běžnou nabídku, nebo využijete i doplňkové služby, pocit, že se o své auto nemusíte bát, je k nezaplacení. Parkovací místo si lze pohodlně zarezervovat prostřednictvím internetu nebo telefonicky, a to i jen několik dní před plánovaným odletem.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment