Parfémy pro moderní muže

Parfém by neměl chybět žádnému muži. Vhodně zvolená vůně jej vystihuje a hodí se pro spoustu příležitostí. Mnoho mužů si vystačí s kolínskou a ani neví, jaký je rozdíl. Kolínská obsahuje 3 až 5 % parfémové kompozice v 70 % alkoholu. O něco koncentrovanější je toaletní voda s 4 až 8 % vonné kompozice v 80 % alkoholu a parfémovaná voda s 8 až 15 %. Jako poslední tu máme parfémy s 15 až 30 % vonné parfémové kompozice. To je už pořádný rozdíl a každému musí být jasné, že parfém bude zkrátka vonět intenzivněji, déle a také vám flakonek déle vydrží.

Nejoblíbenější pánské vůně

Ženy mají rády voňavé muže, investice je tedy na místě. Ale vůně to taky nemůže být jakákoliv. Výběr parfému je velmi osobní a individuální záležitostí. Pokud vůbec nevíte, můžete sáhnout „na jistotu“ a zabrousit mezi ty nejžádanější a nejprofláknutější parfémy. Některý z nich vám určitě vonět bude. Sázkou téměř na jistotu je značka Hugo Boss. Moderní muž často zauvažuje nad vůní „od Armaniho“. Kromě některého z parfémů si můžete pořídit třeba nádherně vonící toaletní vodu Armani Code. Jde o luxusní vůni uvedenou na trh roku 2012. Symbolizuje eleganci a mužnost. Vůně od Armaniho jsou všechny ztělesněním úspěchu, kvality a stylu. K nejpopulárnějším pánským parfémům patří Hugo Boss Hugo Energise, Lacoste Essential, Giorgio Armani Acqua di Gio, Calvin Klein Truth for Men a David Beckham Instinct.

panske-parfemy

Kompozice parfému

Každý parfém je směsí látek s různou prchavostí a jeho kompozici lze rozdělit do tří fází, podle toho jak postupně vnímáme jednotlivé složky. První fáze jde cítit nejdříve, ale rychle odezní. Druhá tvoří buket ze středně prchavých látek, jde o charakter vůně rozvíjející se po několika minutách. Základ parfému neboli třetí fáze tvoří látky, které vyprchávají velmi pomalu a voní několik hodin.

Jak pánský parfém vybrat?

Určitě dejte na svůj vkus. Můžete si nechat poradit, pokud ale vůně nevoní vám, není to správně. Vůni vyzkoušejte dostatečně a nechte ji řádně rozvinout. Parfém nanášejte na místa, kde je pokožka dobře prokrvená a vůně se má šanci řádně „projevit“. Dobře také vynikne na oděvech z přírodních materiálů.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment