Jak vybrat sušičku

Sušička vítaný pomocník

Užitečná pomůcka v domácnosti, o které se ještě před sto lety nikomu ani nesnilo. Ušetří spoustu času, nebudete už potřebovat sušák prádla. Žádné žmolky, žádné alergeny, navíc bez nutnosti žehlení. Sušičky prádla jsou v posledních letech hodně oblíbené, na trhu můžete navíc vybírat z několika různých typů tohoto elektrospotřebiče. Sušička může být kondenzační, ventilační, ale také kombinovaná s pračkou. Poslední možnost ušetří hodně prostoru v koupelně, ventilační sušička je ekonomická a uspoří spoustu energie. Jak tedy vlastně vybírat sušičku, abychom byli opravdu spokojení?

Sušička

Bezpečnost nepředstavuje žádný problém

Není se čeho bát, k dispozici je dětská pojistka, ale také integrovaný automatický systém, který nastaví ideální program a teplotu sušení. Dnešní elektrospotřebiče se o sebe (s trochou nadsázky) postarají samy, moderní sušičky pracují navíc velmi tiše. Program pro vlněnou deku nebo sportovní obuv, ale i citlivé prádlo, stačí jen navolit.

Sušení v sušičce je naprosto hygienické, dovnitř se samozřejmě nedostane prach ani pyl, což hrozí při sušení prádla např. na balkonech. Až 8 kg prádla v jedné dávce, to je porce, kterou dokáže čtyřčlenná rodina vyprodukovat zhruba za týden. A díky sušičce bude třeba prádlo už jen pečlivě složit do komody, poliček ve skříni nebo pověsit na ramínka, žádné věšení na šňůry.

Ventilační sušičky fungují jednoduše

Nasají a ohřejí vzduch, nechají ho na sebe navázat vlhkost a vypustí ven. Větší koupelna, kde je možnost větrání oknem, je pro podobnou sušičku naprosto ideální. Tam, kde nemůžete větrat, bude třeba jiný typ. Plusem je navíc i nízká pořizovací cena a naprosto minimální náklady, což potěší vaši peněženku.

Kondenzační sušičky jsou o něco dražší

Dražší model, který ale pracuje mimořádně spolehlivě, to se dá říct o většině kondenzačních sušiček prádla. Pára, která vznikne při sušení, se přemění na vodu. Tu pak můžete využít do žehliček, ale klidně také odvést do odpadu. Je třeba, aby tento model sušičky byl nejméně půl metru od sprchy nebo pračky, protože využívá vzduch ve svém okolí – a když se ho bude nějakým způsobem nedostávat, bohužel se výrazně navýší náklady na provoz.

Kombinace s pračkou ideální pro menší byty

Pokud máte malou koupelnu a doslova ani metr čtvereční prostoru navíc, využijete model sušičky, která je kombinovaná s pračkou. Když na dva elektrospotřebiče není místo, je to nejvhodnější varianta. Nezapomeňte prádlo do sušičky poctivě třídit a nemíchat dohromady bavlnu a oblečení ze syntetických tkanin.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

40plus.cz

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment