Odvlhčovače vzduchu spolehlivě brání plísni v domácnosti

Vadí vám nadbytečná vlhkost v domácnosti? Rádi byste se jí jednou provždy zbavili, ale nevíte, jak na ni vyzrát? Vlhkost se týká nejen starších, ale také nových staveb, které mohou vlivem špatného zdiva, netěsnících oken a dveří trpět plísní a dalšími problémy. V novostavbách zase k nadměrné vlhkosti přispívá sušení prádla nebo časté větrání za nepříznivého počasí. Investujte do odvlhčovače vzduchu, který tyto problémy vyřeší.

Odvlhčovače vzduchu nejsou drahé a spolehlivě pomohou

Moderní odvlhčovače vzduchu pořídíte již za cenu kolem 2500 Kč. I takto levný odvlhčovač může udělat ve vaší domácnosti velký rozdíl. Jak poznáte, že ho potřebujete? Ideální vzdušná vlhkost by se měla pohybovat v rozmezí od 40 do 60 %. Pokud je vyšší, může se to projevit plísní na zdech či v rozích místností nebo i srážením vody na oknech.

Odvlhčovač vzduchu rozhodně není nezbytný, protože do určité míry si můžete pomoci sami. Mnozí lidé se domnívají, že pomůže více topit, mnohem efektivnější je však správné větrání. V zimě se doporučuje větrat krátce a intenzivně, během léta můžete nechat okno otevřené i třeba celý den. Je rovněž potřeba pravidelně kontrolovat místa, na kterých se vlhkost drží, abyste mohli případně včas zasáhnout. Vhodné je také vyčištění těchto míst speciálními přípravky.

Co vše umí odvlhčovač

Odvlhčovač je pomocník, který vám usnadní každodenní činnosti a zpříjemní vaše bydlení. Zakoupíte ho v e-shopu ventilatory-shop.cz, kde máte na výběr z několika různých modelů pro domácí i průmyslové použití. Speciální odvlhčovače vzduchu se vyrábějí také pro bazény.

Vybírat můžete podle ceny, výkonu nebo funkcí. Odvlhčovač zachytává vlhkost v místnosti, a jakmile bude mít plnou nádrž, upozorní vás zvukovým signálem. Jediné, o co je potřeba se starat, je filtr, který se může časem zanést. Propracovanější modely odvlhčovačů lze přesněji a pohodlněji regulovat.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

InfoPress.cz

Cesky-magazin.cz

Krasne-bydleni.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment