Pergoly jsou praktickým stínícím prvkem nejen v letní sezoně

Rozhodnete-li se pro stavbu či nákup nové pergoly, máte několik možností, které je dobré zohlednit před konkrétním výběrem. Na prvním místě je volba ideálního prostoru. Pak se můžete rozmyslet mezi pergolou s nosnou konstrukcí a bez nosné konstrukce. K dispozici je také více materiálů, barev textilií i mechanismů, jimiž se stínící prvek ovládá.

Pergoly s rozdílnými typy konstrukcí

Abyste předešli složitému shánění pergoly, která vám bude vyhovovat, průvodce mezi těmito i dalšími stínící prvky nabízí jednoduchý návod na stránkách profiflex.cz. Můžete se rozhodnout pro pergolu s nosnou konstrukcí, jichž společnost Profiflex nabízí v téměř dvaceti variantách. Například Country Med Elite mají v přední části dřevěnou nosnou konstrukci, jež se montuje do podlahy. Zadní část je třeba připevnit do zdi či jiný nosník. Tento výrobek je jediný z nabídky, u něhož se k výrobě použilo dřevo v kombinaci s hliníkem. Další markýzy jsou tvořeny převážně kovem. Některé typy lze montovat do zdi, jiné zas slouží jako samostatné stínící jednotky.

Další markýzy jsou tvořeny zasouvacím a ovládacím mechanismem, upevnění není třeba složitě stavět s pomocí nosné konstrukce, nejčastěji se připevňují na stěnu domu či jako zastínění zimní zahrady. Některé pohony jsou na ruční ovládání, další se ovládají pouze motorem. Specifické pergoly neslouží k stínění teras a balkonů, jsou určeny k zastínění zimní zahrady s rozličným zkosením střechy. Stínící textilie se ve většině případů zasouvají do ochranné kazety. Sortiment společnosti Profiflex zahrnuje i další stínící systémy pro vnější i vnitřní ochranu před prudkým slunečním zářením. Můžete se rozhodnout pro žaluzie, venkovní rolety i fasádní clony. Praktickými pomocníky jsou i sítě proti hmyzu.

Redakce Press-News

Doporučuje další zajímavé články na mediích

StyleMag.cz

In-In.cz

GoldBach.cz

_______________________________________________________________________

Sítě proti hmyzu Plzeň a Praha – velmi pevné sítě se zárukou 5 let od mk-rolety.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment