Obchodní podmínky eshopu svépomocí nebo za asistence odborníka?

Česká republika zažívá velký rozkvět online podnikání, během kterého stále vznikají nové eshopy a prodejní webové portály. Jejich počet každým dnem roste, a to především v oblasti inovativních e-commerce start-upů. Přestože podnikatel přijde se skvělým nápadem a založí si technicky i designově skvělý online obchod, nesmí zapomenout na právní požadavky provozu svého podnikání, zejména na obchodní podmínky eshopu či webového portálu.

Obchodní podmínky eshopu

Obchodní podmínky eshopu: Opravdu jsou třeba?

Eshop podnikání se na první pohled tváří poměrně jednoduše a řada podnikatelů obchodní podmínky v první fázi svého podnikání přehlíží. Možná si i vy říkáte, že je přece nečte velké procento zákazníků, a tak by stačilo dát je dohromady svépomocí. Tento přístup má však značná rizika – obchodní podmínky totiž musí vyhovovat právním předpisům.

Jako podnikatel máte řadu informačních povinností, které musíte zveřejnit na svých internetových stránkách. Povinnosti provozovatele eshopu stanovuje především občanský zákoník, tzv. NOZ, zákon č. 89/2012 Sb. a dále zákon o ochraně spotřebitele.

Podmínky pro eshop podnikání musí obsahovat nejen identifikační a kontaktní údaje, ale také řadu dalších informací.

Jako podnikatel oceníte, když budou obchodní podmínky připraveny na ověření identity zákazníka, stanovení okamžiku uzavření smlouvy či Vaši ochranu před nepoctivým zákazníkem. Máte upravenou situaci, když klient zboží převezme, ale nezaplatí? Je Váš zákazník informován o tom, jakým způsobem odstoupit od smlouvy? Máte chráněné texty, obrázky či jiné mediální soubory na Vašem eshopu? Má přihlášení ochranné známky smysl?

Obchodní podmínky od profíka se vyplatí

Pokud se chcete vyhnout závažným problémům při sporu s nespokojeným nebo nepoctivým zákazníkem a provozovat eshop v souladu se zákonem, obraťte se advokáta, který je schopen garantovat svoji práci. Portál Právo pro Podnikatele nabízí právní služby online specializované pro online podnikání. Zde si můžete nechat sepsat kompletní obchodní podmínky na míru či pouze zkontrolovat Vaše současné.

Nejen pro nový eshop, ale také pro zavedený a řadu let fungující obchod má tato služba obrovský přínos, obchodní podmínky eshopu totiž musí vyhovovat aktuálním právním předpisům včetně novelizací. Příkladem nedávné změny může být novela o ochraně spotřebitele.

Výhodou objednání obchodních podmínek od specializované advokátní kanceláře je také fakt, že pro Vás vytvoří obchodní podmínky tak, aby byly srozumitelné a čtivé pro samotného zákazníka. Zvláště v době, kdy konkurence na internetu nespí, se vyplatí klientovi ukázat, že nemáte potřebu šifrovat obchodní podmínky složitými právními termíny a dokážete zastávat plně otevřený a transparentní přístup s předem stanovenými pravidly.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment