Několik tipů, jak efektivně předělat své bydlení

Bydlíte ve svém domě/bytě už několik let a začíná se vás zmocňovat stereotyp? Máte chuť na změnu, ale nechcete vyhazovat na velké předělávky?

Inspirujte se pár tipy, jak si jednoduše zkrášlit a přetvořit bydlení.

Upravme si pokoj, ve které trávíme nejvíce času.

Na začátek je vhodné popřemýšlet, ve kterém pokoji našeho domova trávíme přes den nejvíce času. Největší zadostiučinění budeme pociťovat, když svou předělávku budeme mít stále na očích. Budeme si tak moci vychutnávat si novou změnu mnohem častěji.

Vhodnými místnostmi může být například kuchyň nebo obývací pokoj.

Říká se, že kuchyň je srdce domova. Něco na tom bude. Každé ráno máme možnost setkat se po spánku s ostatními členy naší domácnosti.

Je to také místnost, kde se kdykoliv během dne všichni rádi sejdeme – za účelem společného jedení, ale i odpočinku při kávě. A protože láska prochází žaludkem, je samozřejmé, že většina z nás v tomto pokoji tráví čas s oblibou.

Dalším pokojem, který by si mohl zasloužit vaši pozornost je obývák. Můžeme si ho spojit s příjemně strávenými dlouhými večery. Ať už jsme je strávili osamoste, s našimi příbuznými či přáteli. Je to místnost, kde si můžeme odpočinout, hrát společenské hry, ale i oslavit různé výročí.

Jednoduché změny, které nám mohou ušetřit peníze.

Pokud toužíme po změně, nemusíme nutně zbourat stěny, zdít nové příčky a měnit podlahu. Velkou změnu může způsobit i jen zdánlivě nenápadná změna barvy stěny. V případě, že si nechceme zašpinit byt barvou, můžeme zvolit nalepení tapet.

Nebojme se zásadnějších úprav.

V případě, že bychom však chtěli do změny trošku investovat, můžeme to udělat i jinak. Osvěžit interiér může nová sedací souprava, stylová obývací stěna, obrazy, závěsy na okna. Tyto malé detaily dokonale dotvoří styl našeho domova.

Efektivní přetvoření ložnice.

Přestože do ložnice si návštěvy nepouštíme, této místnosti by se nemělo dostat menší pozornosti. Trávíme v ní čas většinou pouze v noci, ale stále je to podstatná část našeho dne. Ideálně bychom v ní měli strávit denně až třetinu svého času.

Je tedy pochopitelné, že na kvalitním spánku bychom si měli dát záležet. Pokud tedy máme v plánu nějaké změny, jednou z nich by mohla být koupě nebo výměna kvalitní postele. Co je však ještě podstatnější, konkrétně kvalitního matrace.

Dalším tipem je zorganizovaná, úhledně uspořádaná skříň. Na to, abychom tento stav mohli dosáhnout, potřebujeme dostatek úložného prostoru. Investici do ložnicové sestavy nebo šatní skříně či komody oceníte při každém uspěchaném ránu.

Mít vše efektivně uspořádané v jedné místnosti se může vyplatit.

Nezapomeňte však, že při podobných předělávkach netřeba ztratit hlavu. Častokrát totiž nepotřebujeme všechno, po čem toužíme. A pokud bychom se nechali unést, v konečném důsledku by si to odnesla jen naše peněženka.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment