Jak může virtuální sídlo pomoci v podnikání?

Virtuální sídlo společnosti je takové místo, které slouží právnické osobě jako sídlo místa podnikání nebo sídlo pro firmu. Virtuální sídlo je poskytovatelem pronajímáno za účelem zápisu do obchodního rejstříku.

Virtuální sídlo se zpravidla pronajímá na dobu jednoho roku, poté lze s pronájmem pokračovat i v dalších letech. Jako sídlo společnosti nemusíte od roku 2009 uvádět adresu, kde se fyzicky vyskytujete, ale můžete využít virtuální adresy, která Vám zajistí mnoho výhod.

Co ale služba virtuálního sídla všechno zahrnuje?

 • Jedná se především o vydání souhlasu s umístěním sídla, tudíž se nemusíte starat o další zařizování.
 • Můžete si zvolit svoje vlastní sídlo na základě volby mezi levnějšími nebo reprezentativními virtuálními sídly. Virtuálních adres je více, proto si můžete vybrat tu, která pro Vás bude nejvýhodnější.
 • Pokud se rozhodnete uskutečnit pronájem, bude Vám zajištěna smlouva o tom, že Vám bylo poskytnuto virtuální sídlo.
 • Služba virtuálního sídla také zajišťuje přebírání pošty na základě označení sídla. Pošta je přebírána dle domluvy s klientem. Výběr probíhá jednou do týdne, ale může být i častější. Pošta je dle domluvy po měsíci zaslána na uvedenou adresu klienta, nebo může být v rámci služby oskenována a ke klientovi se tak dostane ještě téhož dne. Služba virtuálního sídla nabízí tedy kompletní systém přebírání pošty a zaručuje dobrou informovanost klienta. 
 • Mimo jiné se služba postará také o podání návrhu na zápis změny do obchodního rejstříku, v rámci změny sídla společnosti.

Virtuální sídlo a jeho výhody

Důvodů pro zřízení virtuálního sídla je několik. Pokud podnikáte v profesi, kdy kancelář fyzicky nevyužijete, vyplatí se Vám využít virtuální kancelář která poskytuje sídlo společnosti

Pronájem virtuální kanceláře totiž vyjde o dost levněji v porovnání s pronájmem fyzické kanceláře. Nemusíte tak ani jako sídlo společnosti uvádět osobní adresu. Mezi další výhody patří fakt, že je sídlo Vaší firmy uvedené na velmi prestižní adrese.

Tento fakt může mít vliv na přísun nových zákazníků. V neposlední řadě nabízí služba virtuálního sídla možnost využít místnosti pro firemní aktivity. Tato služba je součástí doplňkových služeb virtuálních sídel. Co dalšího nabízí doplňkové služby?

 • Výše zmíněné užívání zasedací místnosti pro další aktivity firmy. Zasedací místnost můžete využít pro různá jednání, prezentace, meetingy, teambuildingy a také schůze. Zasedací místnosti jsou vybavené spolu s veškerým administrativním zařízením. Součástí služby je i možnost využití sekretářky.
 • Služba virtuální kanceláře také nabízí skenování a přebírání pošty. Jelikož jsou tyhle služby součástí pronájmu, nemusíte za ně nic doplácet.
 • V neposlední řadě se mezi doplňkové služby řadí zřízení dosílky v rámci České republiky.

Více informací a nabídku virtuálních sídel najdete na stránkách www.parkerhill.cz

Profi články
 • 4
  Shares

Leave a comment