Krátkodobá půjčka přináší rychlé peníze bez dlouhého vyptávání

Nemáte rádi složité formuláře a potřebujtete finanční injekci do rodinné kasy? Zkuste nebankovní úvěr.

Papírování nemá rád vůbec nikdo, zvláště pokud jde o peníze, potažmo půjčky. Vyřídit si všechno online bývalo ještě v předchozí generaci skoro až nepředstavitelné, moderní doba ale jde rychle kupředu a nabízí spoustu nových možností. Žádné komplikace, naopak, i detaily lze upřesnit jednoduše přes internet, stačí k tomu pár kliknutí myši. Běžná realita všedního dne, až dvacet tisíc korun bez otázek, faktur a razítek nebo ručitele. Jinak řečeno, nabídka, která přijde vhod všem domácnostem, co potřebují něco zaplatit ještě dnes…

Stačí vlastně jen potvrdit trvalý příjem

Kolik formalit vlastně bude ve hře, když se řekne krátkodobá půjčka? Je jasné, že jich nebude víc, než vyžadují nynější zákony, už jen proto, že na trhu vládne odpovídající konkurence, která nedovolí byrokracii zbytečně rozkvést. Pokud by totiž administrativní stránka věci zabrala relativně dlouhou dobu, otrávení klienti se příště obrátí někam jinam nebo také na nebankovní půjčky možná zanevřou úplně. Administrativa je minimální, doložíte příjem (ať už patříte mezi OSVČ nebo zaměstnance, což v zásadě při schvalování nerozhoduje). Je totiž nutné, abyste dali najevo, že půjčka nebude činit závažné potíže rodinné kase. Namístě je totiž i ochrana spotřebitele, který se nesmí dostat vlivem úvěrů do problémů.

Jak si vybrat spolehlivého poskytovatele?

Nabídky jsou různé, půjček je na našem trhu stále relativně hodně. Podle čeho se rozhodovat, když chceme spolupracovat s férovou společností? V první řadě je třeba zaměřit se na pověst, která by měla být, pokud možno dlouhodobá (minimálně pak v řádu několika let) – začínat něco s nováčkem na trhu je určitý risk, jenž se nemusí vůbec vyplácet. Na co dalšího se zaměřit? Otázek se samozřejmě nabízí více, zvláště pokud chceme mít naprostou jistotu, že jednáme s někým, kdo naši důvěru rozhodně nezklame. 

  • Jaká je prezentace poskytovatele půjčky? Má webové stránky vytvořené profesionály? 
  • Jsou informace uvedené na webu poskytovatele úplné nebo naopak plné nejasností? 
  • Můžete dohledat reference, které se k poskytovateli váží a jsou veskrze pozitivní? 
  • Víte, kolik zaplatíte, jaké budou úroky, lhůta splatnosti a podobně? Nebo informace chybí?

Transparentní jednání je samozřejmým cílem

Přístup musí být férový – a to už na první pohled. Transparentní společnost totiž nic neskrývá a snaží se, aby působila co možná nejdůvěryhodněji. Mimochodem, v jaké výši si lze úvěr sjednávat? Tak, například, půjčka 10000Kč může být realitou už během příštích pár minut. Obecně pak platí, že mantinely jsou nastaveny tak, aby si na své přišel co možná nejvyšší počet žadatelů. Tedy tisícikoruna je minimem, dvacet tisíc korun pak zase stanovené maximum. Lhůtu splatnosti lze nastavit mezi 1 až 4 týdny, k dispozici je tedy kvarteto různých variant. Je tedy jasné, že si na své přijde prakticky každý. Nezáleží ani na důvodu, kvůli němuž si půjčujete, protože ten může být obecně jakýkoliv, nikdo se na něj totiž napřímo nezeptá! 

Pozor na neuváženě sjednané půjčky

Tohle je už bohužel evergreen, u každé půjčky byste si měli dobře rozmyslet, zda ji opravdu potřebujete a zda vám může pomoci nebo spíše do budoucna uškodit, protože nemáte jasno kolem splátkového kalendáře a nevíte, zda jeho tempu budete opravdu stačit. Pokud jde o peníze, je třeba hodně rozvažovat a mít jistotu. Půjčka totiž může být nejen dobrým přítelem, ale také vážným problémem, pokud bude sjednána neuváženě. Proberte proto situaci například s partnerem nebo zbytkem rodiny – jak vysokou půjčku si vzít a na jak dlouho? 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment