Co udělat předtím, než vyjedete na road trip

Jelikož to s cestováním letadlem nevypadá letos růžově, lidé přemýšlí nad tím, jak jinak se dostat k moři. A většina lidí volí cestování vlastním automobilem. I kdyby se hranice mnohých států během léta neotevřely, znamenalo by to, že by se svým autem dostali aspoň na krásná místa v Česku, aniž by se muselo spoléhat na jízdní řády vlaků či autobusů. Pokud jste si vy rozhodli pro dovolenou strávenou v autě, rozhodli jste se pro takzvaný road trip, který je v posledních letech velice oblíbený. Aby byl road trip přesně takový, jaký má být, měli byste si pořídit vestavbu do auta, případně vestavbu do dodávky, pakliže cestujete dodávkou. Díky vestavbě do auta nebo do dodávky totiž nebudete muset řešit to, kde budete v noci spát. 

Zajistit si vestavbu do auta na spaní však není však jediná povinnost před cestou. Existuje daleko více věcí, které je třeba udělat ještě předtím, než se na road trip vyjede. 

Nejdříve si spočítejte náklady

Je dobré vědět, kolik vás asi dovolená v autě bude stát. Spočítejte si přibližnou útratu za benzin či naftu, ale ta samozřejmě bude opravdu jen přibližná. Zároveň si zjistěte, kolik stojí mýtné v jiných zemích, případně co dalšího budete muset zaplatit. 

Mít odloženou alespoň přibližnou sumu stranou, to není nikdy na škodu. Samozřejmě mějte u sebe peněz vícero, nikdy nevíte, co se může stát. 

Zkontrolujte stav svého vozidla

Ze všeho nejdůležitější je však zkontrolovat si stav automobilu, kterým pojedete. Je sice hezké, že na něj spoléháte, jelikož vás v minulosti nikdy nezradil, ale nyní může být všechno jinak. Proto zkontrolujte si pneumatiky i rezervu, také si zkontrolujte lékárničku a jestli se v ní nachází všechno, co potřebujete. Samozřejmě nezapomeňte na kontrolu oleje, benzinu, případně dotankování. Také zjistěte, jestli máte platnou technickou a jestli máte sjednané pojištění, které by se vám mohlo hodit jak při cestování v tuzemsku, tak samozřejmě při cestování v zahraničí.

Profi články
  • 4
    Shares

2 Comments on Co udělat předtím, než vyjedete na road trip

Leave a comment