Multifokální čočky, se kterými uvidíte jako zamlada

V mnoha rodinách občas bývá slyšet naléhavý dotaz některého příslušníka rodiny: Kde mám brýle? V tašce? V saku? Na stole? U počítače? Ani tam ne?! To aby se tazatel bál, jestli už nedopadl jako ten roztržitý pedagog, který prý ve spěchu strčil brýle do ledničky a máslo do kapsy! (Hrozně vtipné!!!) No konečně, jsou na kuchyňské lince a tu preventivku u očaře stihnu!

Co by mnohý nositel brýlí dal za to, kdyby byl ušetřen dobrodružství takového domácího průzkumu! A co teprve, když má brýle na dálku i na blízké vidění, případně ještě na střední vzdálenost! A střídání brýlí na pracovišti, to už je hotová pohroma. Dioptrické kontaktní čočky s těmito problémy zčásti pomohly, ani ty však nejsou ideálním řešením.

Jsou snad multifokální čočky to pravé? Jak je možné je získat?

Odpověď na tyto otázky mají pro nás lékaři specializovaného pracoviště OFTEX oční klinika v Pardubicích. Na této klinice se dlouhodobě zabývají nejen komplexním vyšetřením očí, ale také řešením poruch a všech druhů onemocnění zraku, a to v nejvyšší kvalitě, jakou může poskytnout současné moderní oční lékařství.

Pracuje zde tým vysoce erudovaných zdravotníků, kteří mají k dipozici nemodernější diagnostické a měřicí přístroje a materiály špičkové kvality. Navíc se zde zabývají také prevencí všech onemocnění očí, zejména chorob oční sítnice, jako je degenerace sítnice, která velmi zhoršuje vidění, a nebezpečná makulární degenerace, jejíž zákeřnost spočívá v tom, že první příznaky vůbec nebolí a posléze nemoc postupuje takovou rychlostí, že poškození zraku už je nenávratné a může skončit slepotou. Lékaři OFTEXu zdůrazňují velký význam preventivních prohlídek vzhledem k daleko vyššímu zatížení očí v moderním stylu života. Z mnoha dalších pomocí pacientům uveďme léčbu zeleného zákalu, operace očí, které řeší také šedý zákal. Právě v OFTEXu nabízejí i  chirurgické odstranění dioptrických problémů, ve kterém hrají prim multifokální čočky, což jsou uměle vyrobené nitrooční čočky s vypočítanými dioptriemi.  

Co tedy obnáší taková operace očí?  

Se zřetelem k věku pacienta, typu a výše dioptrií se vybere vhodná operační metoda, která navrací ostré vidění lidem s dioptriemi, a to dokonce i v případech, kdy něco takového nebylo dříve vzhledem k určitým vadám vůbec proveditelné. Přímo do oka je implantována umělá nitrooční čočka, která nahradí tu původní přirozenou. Jde o jednoduchý, bezbolestný zákrok, po kterém pacient vidí i ta nejmenší písmena a ostrost vidění na dálku ho příjemně překvapí. Multifokální čočky umějí odstranit dioptrie na dálku i na blízko a zbaví tak pacienta brýlí jednou provždy. Tento skvělý výsledek je trvalý!

Že žádné problémy s očima nemáte a brýle nenosíte? Přesto nepodceňujte prevenci, tj. preventivní prohlídky, zdravý životní styl s pestrou stravou, která zajistí vašim očím dostatečnou výživu, a péči o zrak při práci, zvláště u nejrůznějších monitorů.

Patříte k těm, kteří musejí problémy s očima řešit a potřebujete účinnou pomoc? Webová adresa OFTEX oční kliniky Pardubice je www.oftex.cz!

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

PR-clanky.cz

40plus.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment