Malta uspokojí skoro každého cestovatele

Středomořská Malta, které je rozlohou nejmenších členem EU, je pro Čechy jedním z nejvzdálenějších států Unie. Když se podíváme na mapu, zjistíme, že leží ve Středozemním moři jižně od Sicílie, v podstatě až na úrovni Tuniska, které je vzdáleno necelých 300 kilometrů. S touto polohou je pochopitelně spojeno i příjemné podnebí, jež je typické pro tuto oblast Středozemního moře: mírné, vlhké zimní období a horké léto minimálními srážkami.

Maltská republika se skládá ze 3 ostrovů, z nichž trvale obydleny jsou pouze dva. Hlavním ostrovem je Malta, na které žije velká většina populace – více než 90% a kde se rovněž nachází hlavní město Valletta. Severozápadně od Malty leží ostrov Gozo, na kterém žije cca 30 tisíc obyvatel. Oba ostrovy jsou od sebe vzdáleny pouze několik kilometrů a propojuje je pravidelná trajektová doprava. Mezi oběma hlavními ostrovy pak leží třetí ostrov Comino, který však má pouze necelé 3 kilometry čtvereční a není trvale obydlen – pouze v létě se k němu vypravují turisté, které láká scenérie azurově zbarveného moře a vápencových skal.

Malta nabízí celou řadu historických památek

Proč vyrazit na Maltu? Hlavní důvody k návštěvě tohoto středomořského ostrova jsou tři: a) dovolená u moře v luxusních hotelech, b) velké množství historických památek, c) noční život a zábava

Že je Malta vyhledávanou destinací v letních měsících dokazují jednoduchá čísla. V zimě na ostrově žije přibližně 400 tisíc obyvatel, zatímco v létě jich je více než milión, to znamená téměř 3x tolik. Kromě pláží a teplého moře je Malta vyhlášená jako oblíbená destinace potápění.

Jak již bylo uvedeno, najdeme na Maltě velké množství historických památek. Hned tři z nich se nacházejí na listině Kulturního dědictví organizace UNESCO: hlavní město Valletta, dále megalitické chrámy na Maltě a Gozu, a třetím je Hypogeum Hal Saflieni. Další historické památky pocházejí z doby arabského osídlení ostrova a především z doby vlády Johanitů a Karla Velikého. Zde je možno zmínit celé město Mdinu (hradby postavili Arabové), dále řadu staveb a pevnůstky ve Vallettě, hlavní město Victoria na ostrově Gozo, mnoho paláců, strážních věží a kostelů, které se nachází po celém souostroví.

Nechybí ani noční život, bary a casina

Samozřejmě nesmíme zapomínat na velké množství restaurací a barů a obecně noční život, protože Malta je plná turistů a ti se na dovolené chtějí bavit. Vedle řady barů a diskoték pochopitelně nechybí ani několik luxusních casin, kde si návštěvníci mohou zahrát ruletu nebo hrací automaty. Poslední dobou se Malta stala také vyhledávanou destinací hráčů pokeru. V místních casinech se hraje řada turnajů, které patří mezi největší v Evropě. Vraťme se ale zpět k nočnímu životu – místem s největší koncentrací barů a diskoték je určitě část města St.Julians nesoucí název Paceville. Sem vás určitě pošle každý Malťan, pokud se ho zeptáte, kde se dá dobře pobavit až do východu slunce 🙂

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

PR-clanky.cz

40plus.cz

 

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment