Meditovat můžete i při úklidu domácnosti

Jak správně meditovat během dne. Naučte se vyčistit si hlavu a prožívat každý okamžik svého života. Jste roztěkaná, myslíte na spoustu věcí co ještě zařídit, co stihnout. To je každodenní záležitost každé ženy.

Meditace

Meditace

Meditujte, budete šťastnější a také zdravější

Vyzkoušejte meditaci všímavosti, tato metoda vám pomůže při snižování stresu a je vhodná opravdu pro každého. Čtete zrovna dětem pohádku a vaše mysl utíká úplně jinam, už vlastně meditujete. A to má zcela blahodárné účinky na vaše zdraví. Stabilizujete tak krevní tlak a srdeční tep,zlepšujete zvládání emocí.

Na chvíli se uklidněte, nic vám neuteče

Během jídla nemyslete na to co je ještě potřeba udělat a co bude zítra. Když se budete plně věnovat co zrovna vaše tělo prožívá, do vašeho mozku se dostane signál o kvalitě prožitku. Možnosti jak praktikovat meditaci všímavosti je celá řada. Vyzkoušejte meditovat třeba během mytí nádobí. Pod rukami vám proudí voda a vy umýváte skleničku. Soustřeďte se na svoje dýchání, a na pocit, který máte při dotyku s vodou. Čas na meditaci si můžete najít i při například čištění zubů. po celou dobu se soustřeďte jen na pohyb kartáčku a na dýchání.

Vyzkoušejte a budete překvapeni

Jděte na procházku kam vás nohy ponesou, soustřeďte se na kroky, pohyby nohou. Doteky povrchu, vůně, zvuky. Na impulzy okolí, je zajímavé kolik toho při spěchu neslyšíme. Ponořte se do dění kolem vás. Všímejte si lidí, barev, světel. Najednou zjistíte tu pestrost a prostor kolem vás. To vše prožívejte a pročistěte si mysl.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment