Máte doporučené procházky? Proložte je golfem!

Máte sedavé zaměstnání, málokdy si najdete čas na aktivní pohyb, který vás navíc ani moc nebaví? Kolo, běh, posilovna, to není nic pro vás? Tak to zkuste s golfem. Spojíte tím spoustu druhů sportu do jednoho a ještě se pobavíte. Byť se to na první pohled nemusí tak jevit, je i golf náročným sportem. Jenže má tu výhodu, že si jej každý přizpůsobí svému přirozenému tempu.

Golf pobaví muže i ženy

Přestože je golf tradičně považován spíše za mužskou záležitost, najdeme u nás i jinde ve světě stále více golfistek. Výhodou golfu je i fakt, že obě pohlaví a všechny věkové kategorie mohou hrát spolu. Na golfových hřištích jsou totiž jiná „startovací místa“ pro muže a jiná pro děti a ženy, a to v podobě odpališť umístěných v jiných vzdálenostech od greenu. Zbytek prostoru jamky je pak již společný.

Speciální výbava? S většinou vám pomůže leták Tesco

Speciální výbavou nutnou ke hraní golfu jsou hole, míčky, ochranná rukavice a speciální golfová obuv. Ty se vyplatí pořídit ve specializovaných obchodech. Hole a bagy můžete pro začátek koupit v bazaru, což vás vyjde na zlomek ceny nového setu. A teprve až natrénujete a zjistíte, jaký styl vám nejvíce vyhovuje, koupíte si nové hole podle svých preferencí.

Ale zbytek výbavy nutné ke hraní golfu, jako jsou sportovní kalhoty, polokošile, mikiny, bunda nebo kšiltovka, to můžete pořídit za příznivé ceny v cenových akcích z letáku Tesco. Tento obchod se totiž nesoustředí jen na potraviny, drogerii a domácí potřeby, ale také na módu. A golfová garderoba je vždy „šik“ záležitostí. Dokonce v Tesco letáku najdete i nabídky pro golfisty, a to v podobě drobných doplňků k bagům nebo do nich.

Proč je golf všestranným sportem?

Golf propojuje chůzi v terénu (a někdy v dost náročném terénu) se silovým cvičením v podobě švihů, do kterých je v případě „drajvů“ (odpalů) nutno dát opravdu hodně energie. Golf vyžaduje i nácvik přesnosti úderu a také je náročný na hráčovu trpělivost a schopnost vnímat okolí a učit se z vlastních chyb. 

Jde o činnost, která spojuje sílu těla i ducha do požadovaného výsledku. Proto vyhovuje těm, kdo se sice rádi hýbou, ale nevyhovují jim bezduché sporty, jakými je běh nebo obyčejné posilování. V golfu je nutné nejdříve vymyslet strategii a pak ji realizovat. Obojí je nutné harmonizovat, což je velmi náročné na proces učení. Ale kdo vytrvá, bude brzy sklízet sladké ovoce v podobě radosti z pohybu i svého umu.

Postupem času se dostaví i pocit nutnosti zpevnit celé tělo, což golfistu přivede i k jinému aktivnímu pohybu, který však bude dělat s velkým důrazem na dobré výsledky v podobě posílení, zpevnění vnitřních svalů a držení těla. 

S Lidl letákem se můžete připravit i na osmnáct a více jamek

Jít celé velké hřiště s osmnácti a více jamkami, to není zrovna snadné. Vyhraďte si na to z počátku alespoň čtyři hodiny svého času. Proč z počátku? Protože bude déle trvat, než míček dopravíte do všech osmnácti jamek. 

Začínající golfista neodpálí míček dostatečně daleko, často míří do outu nebo na greenu přepálí pat a skončí za jamkou, nikoliv v ní. O tyto drobné neúspěchy se hra protahuje. Ale postupně, jak budete na svém domácím klubovém hřišti trénovat, bude se i čas na projití celého hřiště zkracovat. Pokud jste na tom s fyzičkou hůře, můžete začít třeba jen šesti nebo devíti jamkami. Jak si hru postavíte, tak ji budete mít (s výjimkou turnajů).

A v čem vám s přípravou na delší hru pomohou v letáku Lidl? Zejména nákupem vod a energetických tyčinek za příznivé ceny. Byť se to na první pohled tak nemusí jevit, jde golf poměrně vyčerpávající. A tak počítejte s tím, že během hraní bude nutné doplnit energii. V nabídce Lidl letáku najdete několik kategorií energetických tyčinek, a to od obyčejných sladkostí, až po proteinové bomby s hroznovým cukrem, které vám pomohou nepolevit ve výkonu, i když vám zabere třeba pět hodin na dlouhých hřištích, například na těch s 27 jamkami.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment