Jaké boilies si pořídit na velké kapry?

Sezona rybaření je v plném proudu, zanedlouho se také spustí vlna rybářských závodů, během kterých se budou chtít rybáři předhánět se svými úlovky. Pokud se také chystáte na nějaký rybářský závod, určitě chcete právě vy chytit toho největšího kapra a vyhrát tak hlavní cenu. Jenže jak na to? 

Lov kaprů není žádná věda. Kapr je ryba, která se v českých vodách vyskytuje opravdu nejvíce, navíc je to nejčastěji lovená ryba. Zeptali jsme se rybářů na to, co kapři nejvíce milují, případně co nám může v lovu kaprů zásadně pomoct. 

Obecně platí, že kapři milují takzvané kapří kuličky nebo jinak řečeno krmné boilies. Jedná se o laskominu nejen na kapry, ale kapry na tuto návnadu zaručeně chytíte. Jenže jaké boilies vybrat, abychom chytili toho největšího kapra v revíru?

Kapři mají zvláštní dar

Věděli jste, že kapři mají velký dar, a sice hravě rozpoznají složení boilies. Nejdříve si boilies očichají, poté ochutnají a poté zváží, jestli jim za to stojí se nakrmit nebo jestli není lepšího a chutnějšího krmiva někde jinde na ploše rybníka. Je proto velice důležité, aby boilies bylo lahodné a chutí výrazné. 

Ti nejlepší rybáři v Česku tvrdí, že krmné boilies by mělo mít hlavně vysokou nutriční hodnotu. Pro rybu tak bude potrava velice atraktivní. Přírodní potrava nemá nutriční hodnotu vysokou. Boilies tak musí obsahovat hlavně hodně proteinů a mnoho cukrů. Navíc musí dobře chutnat a musí vonět. 

Na jaké boilies ulovíme velké kapry?

Nabízí se otázka, jaké boilies je ideální pro velké kapry, na jaké boilies chytíme velkého kapra. Boilies musí být hlavně výrazné svou barvou, aby bylo snadno zaregistrovatelné. Navíc by mělo být ostré svou chutí, trocha chilli vůbec nevadí, naopak je pro kapry nová a zajímavá. Doporučujeme také boilies v dipu, na které velcí kapři nedají dopustit.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment