Lázně Kostelec, celoroční nabídka pobytů

Lázně Kostelec, nádherná krajina a klid

Kostelec u Zlína se nachází v krásné krajině předhůří Vizovických a Hostýnských vrchů. Se svými osmnáct seti obyvateli je to malá část, spadající pod tři kilometry vzdálený Zlín.

Kolem Kostelce najdete mírně zvlněnou krajinu a krásnou přírodu. Jako hosté lázní se můžete do přírody často vydávat na nerušené procházky. Je to právě i příjemné klima a čistý vzduch, které při léčení a relaxaci má svou důležitou roli.

Lázně Kostelec

Důležitým rokem pro Kostelec byl rok 1742, kdy místní objevili sirnatý pramen. Položili tak základy místní lázeňské tradice. Ve stylu tehdejšího baroka zde byly vystaveny lázeňské budovy, které však velmi utrpěly za druhé světové války. Ve stejné době vznikl i zámek Lešná. V devadesátých letech minulého století pak došlo k rekonstrukci a dokonce byl objeven nový vrt, který obsahuje ještě více léčivého sirovodíku.

Léčebné lázně Kostelec

Sirné prameny jsou vhodné zejména pro léčbu pohybového ústrojí a kožních nemocí. V lázních Kostelec se léčí choroby revmatické, bolestivé syndromy šlach, úponů či kosterních svalů, tedy i bolesti zad, krční páteře, dále nemoci s postižením ručních a nožních kloubů a mnoho dalších onemocnění pohybového aparátu.

Co se týká kožních chorob, je možné se zde léčit s atopickým ekzémem, lupénkou, chronickou dermatózou a dalšími.

Lázně Kostelec a jejich aktivity

Lázně nabízejí celoroční nabídku víkendových, týdenních či vícedenních pobytů. Stejně tak si můžete vybrat z relaxačních a rekondičních pobytů.

Lázně Kostelec nabízejí mnoho aktivit, které příjemně doladí váš pobyt. Nachází se zde golfové hřiště, které díky kopcovitému profilu zaujme i pokročilé hráče. Stejně tak mohou hosté využívat venkovní koupaliště s vyhřívanými bazény či saunu. Pro milovníky tenisu či volejbalu zde byla vybudována hřiště.

Do nedalekého Zlína, města obuvi, se můžete zajet podívat buď autobusem, nebo využít cyklostezku a projet se na kole. Cyklostezka pokračuje až ke známé ZOO Lešná.

Pokud je pro vás Kostelec příliš daleko či se léčíte s jinými chorobami, můžete si vybrat ty pravé lázně pro vás ze seznamu českých lázní.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Aktualitycz.cz

PressWeb.4fan.cz

Press-Media.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment