Krize českého fotbalu? V nastaveném zrcadle je Roman Berbr

Český fotbal zažívá těžké časy. Kvalita národního týmu neustále upadá a z marastu ho zkrátka nedokáže vytáhnout žádný trenér. Není se ostatně co divit, generace tahounů českého nároďáku z minulého desetiletí už pomalu odešla do důchodu a náhrada za ně stále chybí. Doby, kdy elitní čeští hráči hráli v těch nejlepších evropských klubech jsou dávno pryč. Kvalita chybí a důvody začínají už od financí, které má pod palcem Roman Berbr.

Česká veřejnost neustále naříká na kvalitu českého fotbalu. Kde jsou ty stříbrné časy z Mistrovství světa ve fotbale v roce 1962, nebo dokonce zlaté z EURA 1976? Tehdy ještě československá reprezentace hrála vyrovnané souboje se světovou fotbalovou elitou, v současnosti už ale fotbalu v České republice dávno ujel vlak.

Nepostup na Mistrovství světa ve fotbale v Rusku 2018 je přímo zářnou ukázkou nemohoucnosti národního týmu. Ve slabé kvalifikační skupině nedokázali Češi uhrát ani druhé místo zaručující baráž. Před Českou reprezentací je v žebříčku FIFA i například takový fotbalový trpaslík jakým je Burkina Faso. Osmapadesátá příčka, kterou Češi obsadili na konci září byla vůbec tou nejhorší v historii.

Jak vrátit český fotbal na výsluní? Ne nadarmo se říká, že ryba smrdí od hlavy. Tou fotbalovou hlavou je v České republice bezpochyby Roman Berbr. Bývalý estébák a příznivec komunismu je už po několik let nejvlivnější osobou v českém fotbale.  Odporovat Berbrovi se opováží málokdo, místopředseda FAČR a samozvaný král kopané má totiž za svou kariéru nashromážděny kompromitující materiály nejspíše na každého.

Berbr je výbornou personifikací zla v českém fotbale, nicméně v žádné vyšetřované kauze mu nikdy nikdo nic nedokázal, protože je mimořádně inteligentní a umí zkrátka mistrně kličkovat. Díky taháním za nitky si v českém fotbale přišel na bohatství, které by mu leckdo mohl závidět. Podle serveru Týden si totiž díky zákulisním čachrům přišel na desítky milionů korun.

Na přerozdělování peněz doplatil už bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta, toho nahradil po prosincové valné hromadě Martin Malík. Mistopředseda Roman Berbr i jeho družka šéfka rozhodčích Dagmar Damková své posty obhájili. Není se co divit, nikdo proti nim nekandidoval. Poměrně výmluvný úkaz. Berbr je zkrátka nastavené zrcadlo českého fotbalu. Neúčastí na MS začínaje a mafiánským řízením konče. A fotbaloví fanoušci si tak kurzové sázení na Čechy na vrcholovém šampionátu opět musí odpustit.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment