Jak výhodně prodat starožitnosti

Starožitnosti kolem nás

Mnohdy se stane, že máme doma věci, které mají svou historickou hodnotu. Často však ale ani o nich nevíme. Může se jednat o almaru z naší chalupy, hodinky po babičce či lustr ponechaný původními nájemníky bytu. Ne vždy máme pro tyto věci využití a často nám ani neladí s interiérem místností. V tomto případě je nejlepším řešením jejich prodej někomu, kdo se zajímá o starožitnosti. U většiny z nás však nastává problém, že nikoho takového neznáme. Rovněž se málokdo orientuje v cenách těchto věcí. Prodej pak není snadnou záležitostí.

Způsoby prodeje

Rozhodneme – li se pro prodej starožitností, je lepší si hodnotu těchto věcí zjistit z více, pokud možno, nezávislých zdrojů. Svou nabídku můžeme zveřejnit na internetu. Největší odezvu budeme mít patrně na nějakém ze specializovaných portálů. Starožitnosti lze prodat rovněž prostřednictvím obchodů vykupujících staré předměty. Věci můžeme nafotit a oslovit některého ze starožitníků nebo si s ním domluvit schůzku přímo doma.

Starožitnictví v Praze

Výkup starožitností v Praze provádí pan Roman Ježek. Jeho firma kupuje jak celé sbírky, tak jednotlivé kusy. Záběr jeho sběratelské činnosti je vskutku široký. Zahrnuje modely lokomotiv, pohledy, obrazy, známky, vojenské věci, hodiny, knihy, hudební nástroje a další historicky cenné exempláře. Výkup starožitností Praha Roman Ježek nabízí nezávazné ohodnocení na území celé České republiky. V případě zájmu je za zboží zaplaceno ihned v hotovosti. Firma má již několikaleté zkušenosti v této činnosti, samozřejmostí je serióznost a diskrétnost při obchodních jednáních. Pan Roman Ježek se tímto snaží uchovat historickou hodnotu starobylých věcí pro další generace. Často může být pro nás nezajímavý artefakt cenným přínosem do kolekce vášnivého sběratele. Navíc nevyužívané starožitnosti chátrají a tím ztrácejí svou hodnotu.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment