Klíče patří do muzea. Moderní je otevírání chytrým telefonem!

Ochrana majetku a samozřejmě i vlastního života motivuje lidstvo od jeho samotného počátku k velkým vynálezům. Ve výčtu těch nejvýznamnějších by jistě neměly chybět zámky a klíče. Jejich prehistorické ekvivalenty měly podobu dřevěných závor a používali je již staří Egypťané. Bylo to v době před čtyřmi tisíci lety a dnes jsou tyto mechanismy k vidění v muzeích. A jak to tak vypadá, v blízké budoucnosti se do vitrín přemístí i současné zámky na klíč. Technologie jdou kupředu mílovými kroky a do popředí se dostává elektronické zabezpečení. Otevírání vstupních dveří mobilním telefonem je pro spoustu lidí každodenní rutinou.

Pro mnohé obyvatele bytových domů a zaměstnance firem je elektronický přístupový systém naprosto běžným zařízením. Stále se však najde dost lidí, kteří na čipové karty hledí jako na artefakt z budoucnosti. Opak je pravdou, přežitkem začínají být klasické klíče.

Elektronický čipový přístupový systém však nemusí komunikovat pouze s čipem. V posledních letech zažily nebývalý boom chytré mobilní telefony a právě ty nyní pozvolna nahrazují čipy, oproti kterým jsou ještě o něco praktičtější. K vývojářům inovativních systémů patří i česká společnost Institut Mikroelektronických Aplikací se svou aplikací OtevírejMobilem.

Jednoduché a komfortní řešení pro každého

Pokud ve vás představa otevírání vstupních dveří chytrým mobilním telefonem vyvolává představu komplikované akce, vyvedeme vás z omylu. Naopak je o velmi snadný proces, který zvládne i technicky méně zdatný uživatel – třeba senior, který ovládá jen základní funkce svého mobilního zařízení.

Co se týče přístupových systémů IMA, jejich implementace je naprosto bezproblémová. V podstatě se stačí držet instrukcí a nainstalovat si vhodně zvolený identifikační systém, případně do stávajícího systému integrovat čtečku OtevírejMobilem. A pak už si jen do smartpnohu stáhnout speciální aplikaci určenou pro zařízení s NFC.

Kompatibilní i s čipy

Pokud již využíváte elektronický přístupový systém na čipy a rádi byste ho transformovali na mobilní přístupový systém, můžete tak učinit i při zachování možnosti identifikace původních karet.  Platforma OtevírejMobilem je vzájemně kompatibilní a umožňuje používání obou technologií souběžně.

Otevírání vstupních dveří mobilním telefonem probíhá následujícím způsobem: uživatel přiloží svůj smartphone ke čtečce, automaticky se spustí aplikace OtevírejMobilem a odešle identifikátor. Čtečka ho následně předá nadstavbovému systému a ten vyhodnotí, zda je uživatel oprávněn k přístupu.

Jinak také: vylovíte svůj smartphone z kapsy, přiložíte ho ke čtečce a dveře se okamžitě odemknou.

Podrobné informace o identifikačních systémech IMA najdete na www.ima.cz.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment