Darujte na Vánoce knihu. Může skrývat víc, než si myslíte

Už si také lámete hlavu nad tím, co pořídit svým drahým? Zvažte darovat knihu. V dnešní době je to již jeden z těch dárků, které zavání originalitou. A sortiment je skutečně široký.

Proč byste měli zvážit knihu jako dárek?

V první řadě, darujete knihou člověku i důvod, udělat si čas jen pro sebe. S knihou a dobrým čajem prožijí jistě příjemné chvíle, které by si jen tak nedopřáli, protože vždy se objeví neodkladná záležitost, která má přednost před jejich vlastním pohodlím či odpočinkem. Připomíná vám to někoho? Tak to bude jistě jeden z těch adeptů, který by měl knihu pod vánočním stromečkem objevit. A pro jistotu ne jednu.

Dalším bodem pro knihy je zábavu i prospěch. Knihy mohou rozjasnit den, odreagovat od starostí i pobavit. Stejně tak jako filmy a seriály. Ale jistě i sami cítíte, že četba je maličko „vznešenější“ činnost, než sledování sitcomů. Už jen třeba díky tomu, že více namáháte své mozkové závity a podněcujete svoji představivost.

Romány pro ženy

Na prvních místech v oblíbenosti žánrů knih stojí dámské romány. Zalovit můžete ve vodách zahraničních i českých. Pokud vyberete českého autora, je pravděpodobnost, že vám bude svým způsobem myšlení i prostředím děje bližší a kniha čtenáře snadněji pohltí.

Vsadit můžete na autorku Petru Kropáčovou, která má na svém kontě již tři díla. Prvním je kniha „Prkna, co znamenají život“, ve které najdete vše, co od správného románu čekáte. Tato první kniha je protknuta nádechem atmosféry dob dávno minulých, díky průběžnému glosování děje úryvky z divadelních her. A to dodává této knize, i jejímu volnému pokračování „Prkna, co znamenala smrt“, něco, co v jiných knihách nenajdete. Něco, co tyto knihy odliší od ostatních.

Třetí knihou, kterou do dárkového balíčku můžete také zařadit, má název „Pravidla života“. Najdete v ní vše, včetně toho, s čím se možná někdy potýkal každý z nás – s touhou udělat něco jinak a vybočit ze zajetých kolejí, navzdory názoru okolí.

S vánočním dárkem si tedy již nemusíte dělat starosti. Literatura je jasnou volbou.

Profi články
  • 4
    Shares

1 Comment on Darujte na Vánoce knihu. Může skrývat víc, než si myslíte

Leave a comment