Kamerové systémy mají funkci moderního hlídacího psa

Dnešní hektická doba nahrává různým nenechavcům a zlodějíčkům. A tak ať už jste majitel firmy, který by rád střežil a monitoroval majetek nebo jen máte někde zahradní chatku plnou vybavení, jistě přemýšlíte o tom, jak svůj majetek co nejlépe zabezpečit a jak nad ním mít neustálou kontrolu.

Proč si vybrat právě kamerový systém?

Kamerové systémy které sledují váš majetek či zaměstnance pak v případě spáchání trestného činu krádeže dokáže velmi výrazně pomoci policii s dopadením pachatele. Nebo s jeho pomocí odhalíte „pouze“ nepoctivého zaměstnance. Jedná se tak o jednoduchý způsob, který vám nabízí díky možnosti záznamu, kontrolu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Velmi užitečnou vlastností je i možnost přístupu v reálném čase, takže vám nic nezabrání v kontrole vašeho majetku. Můžete tak využít třeba přístup z vašeho mobilního zařízení i když jste na cestách. Stačí se přihlásit pomocí hesla do soukromé aplikace a máte svůj majetek jako na dlani. Kamerové systémy Olomouc.

Samozřejmostí je i možnost detekce pohybu. Pokud se tedy v záběru kamery pohybuje někdo v době, kdy nemá, může být v závislosti na nastavení spuštěn alarm nebo odeslán varovný e-mail či SMS zpráva. Nic vám tak neunikne.

Výhody IP kamerových systémů

IP kamery, tedy kamery založené na digitální technologii, jsou jednoznačnou volbou pro návrh nového zabezpečení. Jejich cena je i přes pokles v minulých letech sice stále vyšší než u kamer analogových, ale výhody tu převažují.

Výhodou, kterou poznáte na první pohled, je kvalita obrazu, která je výrazně vyšší. S tím souvisí i možnost daleko vyšších rozlišení kamer, díky kterým dokáží pokrýt daleko větší prostor. Není tak výjimkou, že jedna IP kamera dokáže plně pokrýt oblast, kterou dříve snímaly čtyři analogové kamery. Rozlišení IP kamerových systémů je až 12 megapixelů. Kamerové systémy Ostrava

Navíc jde pro propojení kamerového systému použít stávající počítačovou síť nebo je propojit pomocí WiFi signálu. Výrazně se tak zjednodušují požadavky na propojení a vlastní umístění kamer. Zjednodušení platí i pro vlastní monitoring a záznam, kdy je kamerový systém plně soběstačný a automaticky ukládá data na záznamový server.

Ke všem kamerám lze ze sítě či internetu přistupovat jednotlivě a velice jednoduše prostřednictvím jednoduchého menu. Samozřejmostí je i podpora režimu nočního vidění a u lepších modelů IP kamer i možnost ovládání na dálku. Nic vám tak nebude bránit v kontrole toho na čem vám záleží.

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment