4 důvody proč si pořídit postele z masivu

Ke kvalitnímu spánku si musíme jednak pořídit dobrou matraci, ale i pořádnou postel. Nechceme-li činit žádné kompromisy mezi vzhledem a kvalitou, měli bychom popřemýšlet nad postelí z masivu. Proč patří k těm nejlepším a co vše přinášejí za výhody? To bude předmětem dnešního článku.

Postele

Postele z masivu

Postele z masivu nabízí komfort

Dřevo odjakživa patří ke kvalitnímu a oblíbenému materiálu. Vyznačuje se svou stabilitou, vznešeností a estetickou hodnotnou. K nesporným výhodám patří vysoká odolnost dřeva, která odolává i zubu času. Nákupem postele z masivu nebudeme muset několik let řešit nákup nové. Při výběru té pravé postele pro nás, musíme zohlednit materiál, jelikož není dřevo jako dřevo. Vyrábět se mohou ze smrku, buku, dubu, borovice, přičemž každý druh dřeva má své specifické vlastnosti. Ať už jde o odstín či tvrdost. Pří výběru nejen postelí, ale i jiného nábytku z masivu dbejte, aby byl ošetřen mořením či lakem – zvyšuje to jeho odolnost.

Příjemné prostředí = klidný spánek

Přírodní materiály vždy působily útulným dojmem. Rozhodnete-li se pro masívní postele, získáte nejen kvalitu, ale i nepřehlédnutelnou dominantu ložnice. Vystačí už jen několik decentních prvků a usínat budete v kouzelné atmosféře přírody.

Velké množství variability

Dokonce, ani pokud si libujete v moderním zařízení, se dřeva vzdávat nemusíte. Dá se výtečně kombinovat s moderními materiály. Je to velmi tvárný materiál a vyrábí se v různých provedeních. Mimo své uhrančivé krásy nabízí i praktičnost. Postele z masivu s úložným prostorem nejsou dnes už ničím neobvyklým. Ukrýt do nich můžete buď ložní prádlo, nebo věci, které nemají své stálé místo.

Zdravotní nezávadnost

V pokoji kde spíte, byste měli pokud možno vytvořit podmínky pro zdravý a ničím nerušený spánek. Masiv je přírodní materiál a navíc zdravotně nezávadný, tudíž velmi ohleduplný nejen vůči vám, ale i přírodě. Nábytek z masivu je vhodný i pro alergiky či astmatiky.

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment