Jaké chyby dělají řidiči nejčastěji?

Rozhodli jste se, že si uděláte řidičský průkaz, ale máte strach, že vám bude jízda v dynamickém provozu činit potíže? Řízení je o zkušenostech, rychlém rozhodování a tak trochu o zvyku. Určitě se vám však bude hodit následující přehled nejčastějších chyb, kterých se dopouští čerství držitelé řidičských průkazů, ale i ti, kteří by už měli mít řízení v krvi.

Nedodržení signalizace

Informovat ostatní účastníky provozu o změně jízdního pruhu nebo odbočení by mělo být naprosto samozřejmé. Jenomže v praxi na blinkry spousta řidičů zapomíná, a to i v situacích, kdy jsou opravdu nezbytné. Zcela opačným nešvarem jsou aktivní blinkry v době, kdy vozidlo nehodlá změnit směr.

Špatná pozice za volantem

Pražská autoškola KING se žákům snaží vštěpit i tak triviální věci, jako je správné nastavení sedadla. Příliš hluboký posed a velká vzdálenost od volantu je naprosto nežádoucí zlozvyk, který může řidiče dostat do úzkých. Nevhodná pozice vede k pomalejším reakcím a zvýšenému riziku kolize.

Bránění plynulému provozu

Rychlostní limity nebyly stanoveny pro nic za nic. Jenomže v provozu nenarazíte pouze na piráty silnic. Stejně nebezpeční mohou být vyznavači šnečího tempa, kteří na přehledném úseku jedou na půl plynu. Platí, že řidič by měl přizpůsobit styl a tempo jízdy svým schopnostem, ale také dynamice provozu.

Autoškola KING žáky učí správným návykům, mezi které patří správné používání levého pruhu. Typickou chybou mnoha českých řidičů je pomalá jízda, protože se mylně domnívají, že mohou jezdit všude, kde se jim zamane. V blízké budoucnosti však bude bezdůvodná jízda v levém pruhu pokutována.

Nežádoucím zlozvykům vás odnaučí v Autoškole KING

Na seznamu nejčastějších chyb by neměla chybět ani špatná technika zatáčení a brzdění. Chcete-li se naučit řídit správně (a tedy i bezpečně), udělejte si řidičský průkaz v renomované pražské autoškole. Více informací najdete na autoskolaking.cz.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Finlist.cz

40plus.cz

Naše-domy.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment