Oficiálně potvrzeno: Kodiaq RS bude!

Máte rádi velká a silná auta? Pak vás zaručeně potěší oficiální stanovisko mladoboleslavské automobilky Škoda. Vytoužená Škoda Kodiaq ve verzi RS už nebude předmětem spekulací. Extrasilná verze populárního SUV bude a sesadí z trůnu doposud nejsilnější motorizaci 2.0 TDI s výkonem 140 kW.

Nová Škoda Kodiaq RS bude mít pod kapotou solidní porci výkonu. Člen představenstva Christian Strube uvedl, že sportovní verzi medvěda bude pohánět dvakrát přeplňovaný dvoulitrový čtyřválcový turbodiesel s výkonem 176 kW (240 koní) a točivým momentem 500 Nm. Jde o „starý známý“ agregát, který si pochvalují majitelé Passatu BiTDI a nového Tiguanu. Ten rozhýbe na stokilometrovou rychlost za slušné 6,5 sekundy.

Škoda Kodiaq byla uvedena do předprodeje v říjnu 2016 a po silnicích se již nyní prohání první šťastlivci. Verzi RS by podle všeho měla předcházet verze s luxusní výbavou Laurin&Klement a na čínský trh se dostane také varianta kupé. Zda se kupé dočkají také Evropané, však není jisté. Bernhard Meier uvedl, že předpokladem jsou adekvátní prodejní potenciál a výrobní kapacita. Při pohledu na ceník Škody Kodiaq je zřejmé, že RS pravděpodobně překoná magickou hranici jednoho milionu korun.

Evropská verze Škody Kodiaq sjíždí z výrobních linek závodu v Kvasinách, jehož kapacita je momentálně vyčerpaná. V budoucnosti se má navíc vyrábět také plug-in hybrid, který bude možné dobíjet z elektrické sítě. Hybridnímu Kodiaqu však bude předcházet Superb.

Zda se verze RS dočká Superb, není jisté, protože podle průzkumů není jisté, že byl o model dostatečný zájem. Nová Škoda Fabia verzi RS nedostala a zájemci se musí spokojit se sportovně laděnou Monte Carlo. A se Škodou Citigo RS se nepočítá ani navzdory tomu, že se verze GTI dočká Volkswagen UP!. Strube zmínil, že produkce verzí RS u menších modelů než Octavia by pro automobilku nebyla příliš rentabilní.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment