Jak si vybrat dveře ke sprchovému koutu?

Rozhodli jste se rekonstruovat koupelnu a máte v ní málo místa? Můžete využít vanové zástěny a sprchové dveře, které jsou odolné proti tlaku, nárazu a změnám teplot. Zároveň vaši koupelnu ochrání před vytopením. Výrobci nabízejí nejrůznější velikosti, kvalitní materiál a moderní design.

Sprchové boxy

Sprchové boxy

Prostor v koupelně pomocí sprchových dveří vytvoříte různými způsoby. Stačí vám umístění sprchového koutu v rohu místnosti? Pak je možné je uzavírat z boku pevnou stěnou a dopředu umístit sprchové dveře.

V případě, že se vám nechce pevnou stěnu z plastu nebo skla zakupovat, může si stěnu vyzdít sám, případně lze využít koupelnovou niku. Přední část pak zakryjí sprchové dveře do niky.

Sprchové boxy jako elegantní řešení

Sprchové boxy vám nabídnou elegantní řešení pro vaši koupelnu. Můžete si vybrat design z plastu, kovu, skla i s mramorem. Pro jejich funkčnost je také zásadní kritérium systém otevírání dveří, materiál ze kterého jsou vyrobeny a rámová konstrukce. Nejrozšířenější a zároveň nejvíce rizikové jsou posuvné systémy, které vám ušetří místo v koupelně, ale hůř se čistí. Nejlepší je systém AntiBlock, který využívá kluzák a nehrozí zadrhávání dveří.
Pilotové dveře vám poskytnou dostatečnou šířku vstupu. Dveře jsou umístěny na otočném čepu v určité vzdálenosti od stěny. Tyto dveře vám nabídnou jedinečný design. Sprchový box by měl být snadno smontovatelný, vybrat bychom měli vhodný tvar.

Při výběru skla dbejte na jeho kvalitu. Vybírat si lze plastové dveře, které jsou levnější nebo skleněné. Plast na sebe neváže vodní kámen a je jednodušší na údržbu. Pokud se rozhodnete pro skleněné dveře, vybírejte si bezpečnostní kalené, které využijete především u bezrámové konstrukce.

 

 

 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment