Moštovače mají u nás své místo

Moštovače

Milujete čerstvý džus z vlastnoručně vypěstovaného ovoce? Pak je potřeba vybrat si vhodný lis. Na trhu jich najdeme hned několik typů. Moštovače vám usnadní práci i s velkým množstvím ovoce. Pohodlně tak zpracujete veškerou úrodu ze své zahrádky.

 Moštovače

Moštovače

Moštovače na ovoce a jejich dělení

Stolní lisy

Lisy na ovoce se vyrábějí v několika velikostech. Nejmenší varianta jsou stolní lisy, které se hodí pro příležitostné lisování ovoce. Můžete si vybrat celou řadu stolních lisů například na grapefruitové ovoce a další.
Lisy s centrálním šroubem

Lisy s centrálním šroubem jsou velmi jednoduché a praktické. Prodávají se v objemech od 6 do 30 l. Základ lisu tvoří ocelová základna na kterou je připevněna plastová sběrná mísa. V ose základny je zapuštěn šroub s trapézovým závitem. Nahoře je lisovací hlava a ocelová podložka.

Rámové lisy

Rámové lisy jsou nejoblíbenější lisy na výrobu moštu z ovoce. Šťáva volně vytéká otvorem v lisovacím koši do sběrné mísy. Samotný šroub lisu lze vyklopit a umístit na lis drtič ovoce. Lisovací šroub je umístěn svrchu

Hydraulické lisy

Hydraulické lisy na ovoce jsou opatřeny malým auto zvedákem, který se obvykle dodává zvlášť. V kombinaci s elektrickým drtičem můžete zpracovat i větší množství ovoce s minimální námahou. Pořídíte je i s větším objemem 50 l. Při lisování ovoce je zde velmi snadná manipulace, ovoce slisujete velmi rychle.

Drtiče na ovoce

U drtičů na ovoce si lze vybrat pákový či elektrický typ. Pákový se hodí pro menší množství ovoce. Pro větší vytížení se raději poohlédněte po elektrickém. Jeho základem je kvalitní elektromotor, který umožní rozdrtit ovoce za pár minut.

Elektrické drtiče na ovoce mají výkon 0,73kW a objem 30 l až 70l, což umožní pojmout velké množství ovoce najednou. Drtiče lze použít i na víno. S elektrickým drtičem slisujete bednu ovoce z 2 – 4 minuty, čímž si svou práci významně usnadníte.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích 

Tiskové-zprávy.eu      Novinky-Zprávy.cz    iZprávy.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment