Granitový dřez – o co se vlastně jedná

Granitový dřez je vyroben z kamenitých směsí, které zaručují totální stálost a odolnost. Granitový dřez najde uplatnění v moderních, ale i dobových nebo rustikálních kuchyních. Tyto typy dřezů se vyrábějí a jsou dostupné hned v několika barevných odstínech, které je možné vhodně doplnit i granitovou dřezovou baterií ve stejném odstínu. Většina granitových dřezů je opatřena i antibakteriální úpravou, která na 100 % zabraňuje množení bakterií.

 

 

Granitový dřez – který koupit?

Granitový dřez je velice atraktivní, vyrobený z moderních materiálů a dostupný v široké škále barevných variant, zahrnující odstíny černé, bílé, pískových barev a mnoho dalších. Je vysoce odolný proti nárazu, stárnutí, poškrábání, vysoké teplotě až do 280 °C i chemickému poškození. Dlouhodobě je tak schopný zachovat si původní a čistý vzhled bez náročných požadavků na jejich údržbu. Pokud si to v tuto chvíli žádný dřez tohoto typu nevyberete, nezoufejte. Výrobci kvůli jejich oblíbenosti, která je způsobená výše uvedenými vlastnostmi, stále pracují na nových a nových typech. Granitový dřez je dřez budoucnosti, a proto se u jeho vývoje meze nekladou. Heslem je „dřez na celý život“ a je pravdou, že pouze granit dokáže zajistit celoživotní kvalitu a spokojenost.

Granitový dřez – druhy a využití

Mezi nejběžnější, které si můžete pořídit, patří:

 1. Granitový dřez s odkapem – Jedná se o dřez s odkapávačem. Není ho tedy třeba dokupovat samostatně. Je to odkládací prostor, díky kterému jednou provždy skončí starosti s pokapanou kuchyňskou linkou.
 2. Granitový dřez s vaničkou a odkapem – Dřez s vaničkou a odkapávačem krásně a elegantně řeší problém s omýváním malých kousků zeleniny, masa nebo malých kousků kuchyňského náčiní jakou jsou drobné příbory a misky.
 3. Granitový dřez rohový – Rohový dřez řeší problém s prostorem. Jednoduše si dřez umístíte do rohu kuchyňské linky a ostatní rovné plochy můžete využívat pro spotřebiče nebo činnosti, které by se v rohu jen těžko provozovaly.
 4. Granitový dřez kulatý – I když moderní kuchyně hlásá spíše hranaté a obdélníkové tvary. Kulatý dřez je řešením pro ty uživatelé, kteří hranatým tvarům nefandí.
 5. Granitový dřez s vaničkou – Jak bylo již výše řečeno, vanička se dá využít na omývání různých malých kousků potravy, nebo čehokoliv jiného. Tato varianta je ale bez odkapávače.
 6. Granitový dřez hranatý – buď čistě ve tvary kostky, nebo obdélníkové. Rozlišují se hlavně velikostí a barvou.
 7. Granitový dvoudřez – Jsou výborným řešením v případě větších rodin, které rády a často vaří. Navíc dva dřezy mohou zaměstnat více členů rodiny a nádobí je umyté rychle a hned. Vejdou a hodí se i do menších kuchyňských linek.
 8. Granitový dvoudřez s odkapem – Varianta obdobná jako dvoudřez, ale zde je přidán ještě odkapávač.

Granitový dřez se vyrábí v odstínech černé, béžové, šedé, hnědé a bílé. To je důvod proč se hodí téměř do všech moderních kuchyní. Moderní doba je otevřena právě těmto barvám. Bez ohledu na barvu je tento dřez dobře omyvatelný, neabsorbuje okolní tekutiny a prakticky „nestárne“.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Centrum-Zprávy.cz

Press-News.cz

Seznam-Novinek.cz

 

Profi články
 • 4
  Shares

Leave a comment