Firmy volí školení řidičů referentů online – jaké má výhody?

K povinnostem zaměstnavatelů patří zajištění školení pro zaměstnance, kteří během výkonu práce řídí vozidlo, ale nejsou řidiči z povolání. Jedná se o tzv. řidiče referenty a v praxi nehraje roli, jak často vozidlo řídí a kde se s ním pohybují.

Povinné školení řidičů referentů tak musí podstoupit také zaměstnanci, kteří řídí např. vysokozdvižný vozík v areálu firmy. Za zanedbání této povinnosti hrozí zaměstnavateli pokuta ve výši až 2 milionů korun.

Proč zaměstnavatelé preferují e-learning?

Online školení řidičů formou e-learningu je v posledních letech velmi oblíbené. K výhodám patří časová flexibilita (zaměstnanci se mohou učit kdekoliv a kdykoliv) i finanční stránka. Virtuální kurzy jsou výrazně levnější než klasické prezenční školení, což se v případě většího počtu zaměstnanců pozitivně promítá do firemního rozpočtu. Za zmínku stojí také lehce stravitelná interaktivní forma – díky obrázkům a animacím si uživatelé zapamatují velké množství informací bez větší námahy.

Co zaměstnanci školením získají?

Přestože zákony nedefinují přesný obsah školení, zaměstnavatelé by neměli brát význam edukace na lehkou váhu. Kurzy, které sestavují profesionálové s letitou praxí, se zabývají důležitými tematickými okruhy a zaměstnanci z nich čerpají klíčové informace.

Konkrétně se jedná o práva, povinnosti a odpovědnost zaměstnance a zaměstnavatele, postup při řešení dopravní nehody, zásady bezpečné a defenzivní jízdy, pravidla úsporné jízdy, bodový systém a postihy při nedodržování zákonů, zvláštní předpisy a nová pravidla silničního provozu.

Obvyklá délka školení řidičů se pohybuje kolem 45 minut, ale může být i individuální. Některé e-learningové agentury (např. Autoškola KING) zároveň garantují zasílání aktuálních informací o změnách v legislativě a širokou podporu přes e-mail a telefonní linku.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

GoldBach.cz

Brilante.cz

Dveře-Praha.cz

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment