Garáž jako bezpečné místo pro váš automobil aneb Na co při stavbě nezapomenout

Bezpečné parkování a ochrana před rozmary počasí i zloději – to je jednom pár výhod, které nabízí vlastní garáž. Než se však pustíte do samotné stavby, vyvstává zde několik otázek, které je dobré si řádně promyslet. Je lepší postavit garáž, která je součástí půdorysu domu, má s domem společnou stěnu nebo raději zvolíte samostatně stojící? Bude garáž využívána pouze jako stání pro auto nebo máte v úmyslu část z ní využít jako dílnu či skladovací prostor? Je pro vás přijatelnější studené provedení nebo je pro vás lepší garáž vytápět?

Jaká garáž bude?

Prvním bodem, který je třeba pečlivě rozmyslet, je, jaký typ garáže je pro vás ten nejpřijatelnější. V úvahu vezměte své finanční možnosti, osobní vkus a velikost vašeho pozemku. Každé řešení totiž sebou nese své výhody i nevýhody. Jaké jsou? Pokud se rozhodnete garáž přistavět k domu, jedná se o velmi komfortní řešení vzhledem k bezproblémovému průchodu z domu k automobilu. Velkou předností je i fakt, že garáž nezabírá zbytečně mnoho prostoru a je to finančně přijatelnější varianta. Pokud však garáž přiléhá na dům, počítejte s energetickou ztrátou, protože stavba naruší tepelnou izolaci domu. Jestliže máte dostatečně velký pozemek a nebude vás trápit, pokud pár metrů z vaší zahrady zaplní stavba, zapřemýšlejte o samostatně stojící garáži. Ta sice nenabízí tak velké pohodlí a způsobí mírně složitější parkování, avšak z hlediska energetické náročnosti je ideálním řešením.

Praktičnost na úkor vzhledu?

Dalším důležitým bodem je volba garážových vrat. Jaké máte možnosti? Vše záleží na tom, jakým prostorem disponujete. Jestliže máte dostatek místa, můžete zvážit koupi dvoukřídlých či výklopných vrat. Pokud však naopak s místem bojujete, ušetřit vám ho můžou sekční garážová vrata. Ty se totiž rolují pod strop nebo do strany garáže. Nezapomínejte také na vzhled. Garáž by měla korespondovat s celkovým designem domu. Pokud si však přejete něco originálního, žhavou novinkou na trhu je digitální potisk garážových vrat na míru.

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment