Co je důležité u koupání psa?

Koupání psa je součástí péče o vašeho domácího mazlíčka. Každý chovatel psů by měl vědět, že koupání je třeba minimálně dvakrát či třikrát do roka, a to v přijatelném počasí (pokud se tedy jedná o venkovního psa, který vám chrání dům). Pokud je váš pes od bláta či pokud zapáchá, samozřejmě ho můžete koupat i častěji, ale v chladných ročních obdobích platí, že je třeba perfektně srst vysušit. Taky se nesmí zapomínat na uši, v nichž nesmí zůstat voda. Při koupání se taky musí dbát i na další věci. Na jaké?

Než se pustíte do koupání psa, vše potřebné si připravte, vše důležité si pročtěte. Mnoho lidí si myslí, že pes se může koupat v jakkoliv teplé vodě či může být umyt jakýmkoliv šamponem, ale to není pravda. Pojďme si tyto mýty vyvrátit!

Jak vybrat vhodný šampon?

Co se týče šamponu, v dnešní době se prodává hned několik šamponů pro psy, z nichž je těžké vybrat favorita. Vždy klaďte důraz na složení! To je to nejdůležitější. Následně šampon vybírejte dle typu srsti vašeho psa. Každý správný šampon by měl mít neutrální pH – jenom tak si můžete být jisti, že pejsek nebude mít lupy a že se nebude vysoušet. 

Málokdo to ví, ale pokud doma šampon pro psy nemáte, ovšem nutně ho potřebujete umýt, použijte dětské šampony, které psovi a jeho srsti nijak neškodí. O tom se už tak moc nemluví.

Při koupání platí, že hlava se vždy umývá až na konec. Šampon se nesmí dostat do uší ani do očí. Smývání šamponu se pak naopak začíná od hlavy a postupuje se dál.

Nezapomínejte na následné česání

Ať už máte psa dlouhosrstého či krátkosrstého, vždy ho po koupání učesejte. Česání je nutnost, která zabraňuje zacuchání srsti, navíc srst dokonale štěstí a odstraňuje uvolněné chlupy, které se uvolnily při koupání. Kromě toho je česání pro psa příjemné – je to jakási masáž kůže, díky které se kůže dokonale prokrvuje. 

Kartáčování je nutné i před samotným koupáním – jenom tak se vyhnete vaně plné chlupů. 

Profi články
  • 4
    Shares

Leave a comment